İstediğim yere girerim, İstediğim yerde otururum

Geçtiğimiz günlerde İlkay Gürkan’ın CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na adaylık açıklamasında eski CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın da bulunması tartışmalara neden olmuştu. Dünkü sayımızda gazetemize konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’ya, Hüseyin Yıkılmaz’dan cevap geldi.

İstediğim yere girerim, İstediğim yerde otururum

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

“Adaletle er ya da geç tanışacaksınız!” diyerek açıklamalarına başlayan Hüseyin Yıkılmaz sert sözlerle kendisi hakkında yapılan açıklamalara cevap verdi. Yıkılmaz ; “CHP İl yönetimini türlü ayak oyunları ile işgal eden şahsın, Merkez İlçe Başkan adayı, benim yönetim kurulu arkadaşımın adaylık açıklaması sırasında yanında yer almamdan duyduğu nefreti kustuğu gazete açıklamasını daha önceki açıklamalarını da üzülerek okuduğum gibi üzülerek okudum. Aslında konu tümüyle tıbbın çözeceği bir konu ama nerede başlayıp nerede bitireceğini bilemediği konuşmaları gibi bizim oralarda söylendiği gibi “dereden tepeden konuşmalarında” cevap verilmesi gereken yerler vardır” dedi.

İŞGALCİLER BENİ PARTİMDEN ATAMAZ

Kendisi hakkında verilen ihraç kararının 4 aydır tebliğ edilemediğini ve bir türlü gerekçelerini öğrenemediğini belirten eski CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz; “Hangi nedenlerle kendilerini ilgilendirmeyen bir soruşturma dosyasını, işgalci il başkanının talimatıyla yeni gibi değerlendirip İHRAÇ kararı verme gerekçelerini henüz öğrenemedim. Bu dosya tam 4 aydır Bolu’da ama akıbetini muhatabı olmama rağmen bilmiyorum. İl başkanlığını işgal eden kişinin dünürü aracılığı ile verdikleri kınama cezasını az bulan ve il başkanlığını işgal eden kişinin parasıyla çalıştırdığı avukatının da içinde olduğu yeni disiplin kurulunun verdiği ihraç kararının tarafsızlığını ve ahlaki değerlendirmesini parti tabanımız yapmaktadır. Parasını verip tuttuğunuz avukatınızın içinde olduğu bir disiplin kurulunun benim lehime karar vermesini zaten beklemiyordum, ama 4 aydır hala tebligat elime ulaşmadı. Tebliğ edilmemiş ceza için hayali hüküm kurulamayacağına göre partimde istediğim yere girerim, istediğim yerde otururum. Hiç kimse buna engel olamaz. Velev ki ihraç kararı olsun, vatandaş olarak partime gelmeme nasıl engel olacaksın? İl başkanlığını hile ve desise ile 30-40 delege ve yerel medyada “merdiven altı” tabir edilen bir oyunla işgal edenlerin beni partimden atma meşruiyeti yoktur. Ben senin benzinliğinde çalıştırdığın maaşlı elemanın değilim. 1996 yılında yaptığın gibi şimdi de partiyi derin bir kaosun içine soktun, 93 yıllık partiyi AKP’ye payanda yaptın. İsminin içinde olduğu şer cepheleri partiyi hep geriye götürmüştür.

CHP Bolu’da sayende üç yıldır AKP’nin hizmetindedir! CHP İl Başkanlığı Alaaddin YILMAZ’a teslim edilmiştir! CHP hakkında açıklamaları Alaaddin YILMAZ yapmaktadır, azıcık siyasi ahlakı olanlar bir gün bile partide durmamalıdır. Alaaddin YILMAZ ve AKP hakkında tek kelime edemeyen devekuşu siyasetçilerinin partimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır” şeklinde konuştu.

VERDİĞİM MÜCADELELERİN SONUCU

Benim cezalarım olduğunu bundan sevinç duyarak söyleyen şahsa son olarak şunu söylemek isterim. Benim davalarım senin ağzını açıp konuşmaktan korktuğun AKP’lilere karşı yaptığım mücadelenin bir sonucudur. Yüz kızartıcı suç işlemedim, tefecilik yapmadım, ayıplı mal satmadım, kaçak kat çıkmadım. Senin korkup gelemediğin ve benim AKP’liler hakkında yaptığım suç duyurularına karşı, polisi ile adliyesi ile zabıtası ile bana yaptıklarının sonucudur. Senin aleyhinde tek kelime konuşamadığın belediye başkanı ile iktidarın Bolu’daki uzantıları iledir.

DAVALAR LEHİME SONUÇLANIYOR

Üzüleceksin biliyorum ama davalarım Allah’a şükür hep lehime sonuçlanmaktadır! Senin gibi Merkez İlçe kadın kolu başkanına “yürü de ense traşını görelim “ demedim, kadın belediye başkanını oğlumla birlikte tartaklamadım, faşizmin baskısından korkan, belediye zabıtasından ürken, oğlumun inşaat ruhsatları ya çıkmazsa diye endişe eden, ülke kaygısından çok servet kaygısı duyanların anlayacağı bir mücadele değildir. Ben senin gibi Bolu’da Doğulu vatandaşların dükkânları, dernekleri saldırıya uğrarken tatile kaçmadım, 1 Mayıs’ta o kadar ısrar etmeme rağmen, korkup kaçtın, ben kalıp mücadele ettim. Bu mücadeleye girenler ceza da alır, hapis te yatar, ölür de! Ama diz çökmezler! 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
recep
recep - 5 yıl Önce

kazım karsu il başkanlığı döneminde 1 olan belediye sayısı 4 e çıkmıştır. senin başında bulunduğun bolu merkez chp-dsp-shp nin katıldığı bazen karşı karşıya da geldiği seçimlerde bile sağ kesimden bu oranda ve bu sayıda fark yememiştir. onurlu bir siyasteçi olduğunu iddia ediyorsun o zaman yerel seçimlerdeki hezimetten sonra çekilirdin. bu seçimin kaybedilmesinin baş aktörü şahsınızındır. gelelim mahkeme kurgularına bebi̇şi̇m dedi̇ği̇n akp i̇l bşk, türlü hakaretler yağdirdiğin i̇ka, kendi̇ parti̇li̇n ve hemşehri̇n çeti̇ne, (i̇çoğlani, goşi̇st,lümpen vs) kalici konutlar ve deği̇şi̇k hakaret davalari... hangi̇si̇nden olumlu sonuç aldin hepsi̇ ceza i̇le sonuçlandi kazandiğin akp genel bşk resmi̇ni̇ i̇ndi̇rtme davasidir onu da takdi̇rle karşiladik. tefeci, bunak, kaçak kat, faşist bu ithamlarıda açıklamak zorundasın. onurlu ve temiz siyasetçiyim diyorsun o zaman yüksek disiplin kurulu seni aklar. hem orada paralı avukatta yok

chp li
chp li - 5 yıl Önce

kadın belediye başkanı kim ki? birde ne yaptın şimdiye kadar ne kazandırdın partiye adliye koridorlarından başka ayıptır bıktı senden bolu - adliye - chp ya git artıkta nefes alsın parti

emre
emre - 5 yıl Önce

size girme oturma diyen mi var. siz bunu kendinize yakıştırıyorsanız tabiki oturursunuz. lakin kavgacı, girdiği ortamı bozan, geren, nifak tohumları eken, söylemleri bozuk birini istemiyoruz muhterem. yoksa bize ne nerede oturursan otur

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124