banner120

“İSTİFALARINI İSTEMEK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, terör örgütünün ağzından yazılmış metne imza atan AİBÜ’lü 3 akademisyen için üniversite yönetimini göreve davet etti.

“İSTİFALARINI İSTEMEK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

Rektör Hayri Coşkun’a ‘Bu vatanın dik ve omurgalı insanlara ihtiyacı var’ diye seslenen genç siyasetçi, “Bakın sizi örnek alan birçok insan için, toplayın ekibinizi çıkın ve benim rektör olduğum üniversite de bunlar olmaz deyin. Açıkça yapılan terör bildirgesini ifade özgürlüğü ve demokratik görmeyin” dedi.

Türkiye’nin birçok üniversitesinden akademisyen ortak bir bildiri yayımlayarak devleti ve hükümeti ‘katil’ ilan etmesi tüm illerde olduğu gibi Bolu’da da büyük infial uyandırdı. Bolu’nun gözbebeği Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görevli 3 akademisyenin de imza attığı skandal metne tepki gösteren AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, devletten aldığı maaş ile devleti katil ilan eden sözde aydınlar için “Hocam, neyi bekliyorsunuz?” sözleri ile Prof. Dr. Hayri Coşkun’a gereğini yapma çağrısında bulundu.

“BU VATANIN DİK VE OMURGALI DURAN İNSANLARA İHTİYACI VAR”

Susmayacaklarını belirten genç siyasetçi, “Devletten aldığı maaşla, devlete katil nitelendirmesi yapan şuanda görevli 3 “akademisyen” ‘in istifasını istemek için neyi bekliyorsunuz? Susarlar, geçer, konu kapanır nasıl olursa, kendimi neden riske atayım mı diyorsunuz? Yoksa YÖK halleder, oraya bağlıyız emirlerini bekliyoruz mu diyorsunuz? Bakın bu ülkenin devlet başkanı bir şeyler söyledi. Eminim dinlediniz, konuyu da yakından takip ediyorsunuz. Hatta birkaç üniversite rektörüyle görüşüp napalım diye fikir alış verişi bile yaptınız belki de. Bizler, gençliğiz. Orada okuyanımız da var okumayanımızda. Akademik, resmi dil falan kullanmıyorum şuan da. Bir genç edasıyla diyorum ki, susmayın. Dik durun. Bu vatanın, bu milletin bu davanın dik ve omurgalı duran insanlara ihtiyacı var” dedi.

“ARİFE TARİF GEREKMEZ, NE İSTEDİKLERİ ORTADA”

Metne imza atan akademisyenlerin amaçlarının apaçık ortada olduğu ve bu durumun ifade özgürlüğü ile nitelendirilemeyeceğini savunan Sönmezel, son olarak şunları söyledi:

“Bakın sizi örnek alan birçok insan için, toplayın ekibinizi çıkın ve benim rektör olduğum üniversite de bunlar olmaz deyin. Açıkça yapılan terör bildirgesini ifade özgürlüğü ve demokratik görmeyin. Arife tarif gerekmez, ne istedikleri, ne kastettikleri ortada, üzerine tez yazmaya, bilimsel açıklama yapmaya gerek var mı? Terörün bu ülkeye neler yaşattığını bir kez daha anlatmaya gerek var mı? Bugün bu, yarın bir başkası. Ha okulum karışır diye de düşünmeyin. Siz dik durun, biz genciz zamanı geldiğinde yanınızda dik durmasını biliriz. Hadi hocam, neyi bekliyorsunuz?”  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124