İtfaiye Caddeyi karantina altına aldı

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlü alarma geçti. Dün sabah enken saatlerinde İzzet Baysal Caddesine gelen itfaiye ekipleri vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla caddeyi kısım kısım karantina altına alarak çatılarda boyları yaklaşık bir metreyi bulan buz sarkıtlarını temizlemeye çalıştı.

 İtfaiye Caddeyi karantina altına aldı

Haber: Kasım ŞAHİN

Havaların son günlerde özellikle gecelerin eksi 12 ila 15 dereceye kadar düşmesiyle birlikte cadde ve sokaklarda don olayları meydana gelirken ev, aparman ve iş merkezlerinin çatılarında büyük buz sarkıtları tehlikesi oluşmaya başladı.

Vatandaşların can güvenliğini ön plana alan İtfaiyeciler ellerinde buz kırma sopalarıyla İzzet Baysal Caddesi üzerinde sabahın erken saatlerinde çalışma başlattı. Öncelikle buz sarkıtların yoğun olduğu işyerleri ve apartmanların çevresi güvenlik şeritleriyle kapatıldıktan sonra sarkıtlar tek tek kırılarak düşmesi engellendi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 7 yıl Önce

benim evimin saçaklarindan sarkan ortalama 35-40 cm. olan buzlarida kirdilar ve gerçekten profesyonel bir iş ahlaki ile hareket ettiler.fakat güvenlik şeriti çekmelerine rağmen hala vatandaşlarimiz o noktadan geçmekte israrci davrandilar.biraz saygi diyorum çalişan arkadaşlarimiza.tekrardan itfaiyeci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124