İtfaiyecilerimiz komandoları aratmıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Akademisi Amirliği Arama Kurtarma Timi, Bolu Belediyesi İtfaiyesi ve UMKE tarafından Seben’de ortaklaşa bir tatbikat gerçekleştirildi. İtfaiyecilerin Seben’in sarp, kayalık bölgelerinde komandoları aratmayacak şekilde gerçekleştirdikleri tatbikat başarı ile tamamlandı.

İtfaiyecilerimiz komandoları aratmıyor
Bölgemizin en iyi İtfaiye teşkilatlarından birisi olan Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, Bolu UMKE ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Akademisi Amirliği Arama Kurtarma Timi ile birlikte Seben’de bir tatbikat gerçekleştirdi. Düzenlenen arama kurtarma tatbikatı kapsamında Aladağ Yaylası’nda iki gündür kamp yapan tim, 35 kişilik ekiple Solaklar mevkiindeki tarihi kaya evlerine tırmandı. Ekip, verilen eğitimler kapsamında, yaklaşık 50 metre yükseklikten halatlarla dere yatağına başarılı şekilde indi.
Tatbikatla ilgili konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan,  Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın bölgedeki en güçlü ve disiplinli teşkilatlarının başında geldiğini belirterek, bunu ise bu tür geniş çaplı tatbikatlar sayesinde sağladıkları ve bu başarının sürdürülebilir olması için bu tatbikatların sürekli devam edeceğini söyledi. İhsan Ağcan ayrıca tatbikatı son derece başarılı tamamlayan tüm ekipleri de tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi ise, Seben’de yaptıkları eğitimlerin çok başarılı geçtiğini söyledi. Türkiye’de meydana gelebilecek herhangi bir olayda yaralılara acil ulaşmayı amaçladıklarını anlatan Sipahi, “Herhangi bir olayda, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, hazır olduğumuzu gördük. Diğer kurumlarla iş birliğine de önem veriyoruz. Çünkü herhangi deprem ya da afette farklı kurumlarla ortak çalışıyoruz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER