İzzet Baysal anıldı##hb_sdk.gif

Bolu'nun 'Manevi babası' olarak bilinen hayırsever işadamı İzzet Baysal, ölümünün 12'nci yıldönümünde mezarı başında anıldı.  Asıl görevi mimarlık olan ve Bolu'ya kazandırdığı eserlerle...

İzzet Baysal anıldı##hb_sdk.gif

Bolu'nun 'Manevi babası' olarak bilinen hayırsever işadamı İzzet Baysal, ölümünün 12'nci yıldönümünde mezarı başında anıldı. 


Asıl görevi mimarlık olan ve Bolu'ya kazandırdığı eserlerle Bolu'nun Babası olarak tanınan hayırsever işadamı İzzet Baysal, ölümünün 12'inci yıldönümünde Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ndeki mezarı başında anıldı. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum örgütü liderleri, üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş anma törenine katıldı. Mezar başında tören yapılan duayla başladı. Vefatından önce bütün servetini adını taşıyan İzzet Baysal Vakfı'na bağışlayan ve bugüne kadar Bolu'ya eğitim ve sağlık alanında 288 milyon TL'yi bulan 127 eser kazandıran İzzet Baysal, ölümünün 12'nci yıldönümünde unutulmadı. Mezarı başına gelen 300 kişi, hayırsever işadamının mezar taşını güllerle donattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128