İzzet Baysal nefes aldı

Bolu Belediyesi tarafından Alaaddin Yılmaz’ın Başkanlığı döneminde cadde ortasına yaptırılan kafe alanı artık tamamen kaldırıldı. Böylelikle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçim döneminde verdiği bir sözü daha yerine getirmiş oldu.

İzzet Baysal nefes aldı

Haber: Esra Öztürk

Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl şehrin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi üzerine 2 kafe alanı yapılması kararı alındı. Alınan karar sonrası ilk kafe alanı Tabaklar Camii çaprazında bulunan alana yapılmaya başlandı. Yapımına başlanan kafe alanı yapımından bitirilişine kadar kamuoyu tarafından sık sık eleştirilmiş ve hatta konuyu bir milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirmişti. Dönemin Belediye Başkanı tarafından ısrarla yaptırılan alanla ilgili olarak 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde Bolu Belediye Başkan Adayı olan Tanju Özcan bir söz vererek, seçilmesi halinde “ucubeyi” oradan kaldıracağını söylemişti.

BAŞKAN ÖZCAN SÖZÜNÜ TUTTU

31 Mart sonrası Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, vakit kaybetmeden caddedeki o yapıyla alakalı çalışmalara başlayarak konuyu Belediye Meclisine taşıdı. Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan karar sonrası ucubenin kaldırılma çalışmalarına başlandı. Geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi Üyesi CHP’li Erhan Beykoz da Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü ile ucubenin kaldırılması ile ilgili olarak yerinde incelemelerde bulundu. Belediye ekiplerinin hummalı çalışmalarının ardından İzzet Baysal Caddesi üzerinde aylardır çirkin bir görüntüye sebep olan yapı tamamen ortadan kaldırıldı. Yapının kaldırılması sonrası caddenin görünümü eski haline dönerken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir sözünü daha yerine getirmiş oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaaddin Yüksel
Alaaddin Yüksel - 4 ay Önce

Bence siz çok rahatladınız. Alaaddin Y. İşletmesini sizlere verseydi hiç bu şekilde yazamazdınız. Sizlere vermedi diye bir sürü para harcanan yeri yıktırdınız. Yazık günah

Köroğlu
Köroğlu - 4 ay Önce

Başkanım teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner133

banner129