JANDARMA ALAY KOMUTANI ŞEHİT ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Fethullah Gülen Terör örgütüne üye olmakla suçlanan bir grup subay tarafından Cuma akşamı saat 10.00’da başlatılan ve kısa sürüde sonlandırılan darbe girişiminde askerlerle girdiği silahlı çatışmada başından vurularak şehit olan Bolulu Polis memuru Ozan Özen’in cenaze töreninde ilginç anlar yaşandı. Bolu Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, şehit annesinin yanına giderek elini öptü. Şehit annesi Emine Özen, komutana sarılarak, “Allah sizi başımızda eksik etmesin. Yavrumu şehit verdim. Vatan uğruna şehit düştü. Sizde bu vatanın Mehmetçikleriniz” diyerek gözyaşı döktü.

JANDARMA ALAY KOMUTANI ŞEHİT ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

HABER: KASIM ŞAHİN – Faruk ÇİDEM


ANNESİ KOMUTANA; “ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN” DEDİ

İstanbul’da darbeci askerlerle çıkan silahlı çatışmada başından vurularak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtulamayan Bolulu Polis Memuru Ozan Özen’in Sümer Mahallesindeki evinin önünde düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı.  Şehit annesi Emine Özen, başına taktığı polis şapkasıyla oğlunun Türk Bayrağına sarılı tabutun başına gelerek uzun süre gözyaşı döktü. Bayan Polis memurları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışılan şehit annesi oğlunun tabutuna dakikalar boyunca sarılarak, yavrusuyla son kez vedalaştı. Bu gelişmeler cenazeye katılanları gözyaşlarına boğdu. Şehidin nişanlısı Büşra Demir’de cenaze töreninde sinir krizleri geçirdi. Demir’de polis şapkası takarak, nişanlısının ardından ağıtlar yaktı.

KOMUTANDAN SÜPRİZ

İkindi nazı kılınacak cenaze namazına az bir süre kala beklenmedik bir sürpriz yaşandı. O ana kadar cenazede hiçbir rütbeli asker bulunmazken, bir anda Bolu Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz ile yaklaşık 10 kadar astsubay beliriverdi. Alay Komutanı Yılmaz, doğrudan şehit annesi Emine Yılmaz’ın yanına giderek önce başsağlığında bulundu ve ardından elini öptü. Şehit annesi de komutana sarılarak; “Allah sizi başımızda eksik etmesin. Yavrumu şehit verdim. Vatan uğruna şehit düştü. Sizde bu vatanın Mehmetçikleriniz” diyerek gözyaşı döktü. Bu gelişmeler cenazeye katılan binlerce kişi tarafından meraklı ve şaşkın gözlerle takip edildi. Şehit babası Metin Özen’de oğlunun şehit haberini aldıktan sonrasındaki tüm metanetini korumayı sürdürdü.

ŞEHİDİN MESAİ ARKADAŞLARI DA ORDAYDI

Bolu şehit polis Ozan Özen’in mesai arkadaşları ve aynı çatışmada ayağından vurularak yaralanan polis memuru İsmail Akbal’da cenaze törenine katılarak şehit arkadaşlarının ardından gözyaşı döküp, tabutunu taşıyıp son yolculuğuna uğurladılar. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreni ve ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası şehit polis memuru Özen, şehitlikte dualar eşliğinde toprağa verildi. Binlerce vatandaş, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128