Jandarma göz açtırmadı

Bolu İl Jandarma Komutanlığı geçtiğimiz hafta otoyol üzerinde yaptığı kontrol ve arama çalışmalarında kaçakçılara ve kaçak araçlara geçit vermedi

Jandarma göz açtırmadı
HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu jandarması Ankara ve İstanbul arasında kalan ve kaçakçıların geçiş güzergahı olan otoyolda göz açtırmıyor. Geçtiğimiz hafta otoyol üzerinde yapılan uygulamada çeşitli firmalara ait kargo araçlarında ve yabancı uyruklu plakalı otomobillerde yapılan kontrollerde kaçakçılar kıskıvrak yakalandı.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ, ÇANTA, TÜTÜN…

5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa aykırı olduğu tespit edilen ve ülkeye kaçak yollardan sokulan piyasa değeri yaklaşık 535.000 TL olan çeşitli markalarda güneş gözlüğü ve çanta ile piyasa değeri yaklaşık 130.000 TL olan 2615 kg tütün ele geçirildi. Bolu Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda, ele geçen kaçak malzemeler muhafaza altına alınarak, 2 şüpheli şahıs hakkında yasal işlemler başlatıldı.

İKİ KAÇAK ARAÇ YAKALANDI

Gürcistan plakalı, piyasa değerleri toplamı yaklaşık 160.000 TL olan iki 2 adet otomobilin yapılan kontrollerinde; araçların Gürcistan uyruklu bir şahıs adına kayıtlı oldukları ve Türk vatandaşları tarafından kaçak kullanılmaları nedeniyle 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa aykırı hareket ettikleri tespit edildi. Bolu Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda araçlar muhafaza altına alınarak Gümrük Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi ve 2 şüpheli şahıs hakkında yasal işlemler başlatıldı.

Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nın her türlü kaçakçılığı önlemek maksadıyla gerekli kontrol ve denetimlerinin aralıksız devam edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128