Jandarma'nın 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Vali İbrahim Özçimen, Jandarma Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümü çerçevesinde Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen programa katıldı. Program sonrası Şehit yakınları ve Gaziler ile sohbet eden Vali Özçimen, ailelere bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu.

Jandarma'nın 174. Kuruluş  Yıldönümü Kutlandı
 Jandarma Teşkilatı’nın 174’ünücü Kuruluş yıldönümü programı İl Jandarma Komutanlığında kutlandı. Düzenlenen programa Vali İbrahim Özçimen, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yıldız,  daire müdürleri, askeri erkan, Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yıldız, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmanın ardından 50. Yıl İlköğretim Okulu Öğrencisi Çilem Çağla Çakırer tarafından ‘Jandarma’ isimli şiir okundu.Daha sonra ise 2009 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde şehit olan Jandarma Er Emrah Temel’in isminin Ankara Güvercinlik Jandarma Lojmanları, 5’inci konut bloğuna verilmesi nedeni ile Vali Özçimen ve Garnizon Komutanı Saymaz tarafından, Emrah Temel’in ailesine isim verme beratı ve plaketi verildi. Plaket takdimi sırasında şehit ailesinin duygulu ve bir o kadar da gururlu olduğu dikkatlerden kaçmadı. Programın devamında ise Jandarma Köpek Timinin muhteşem gösterisi yer aldı. Narkotik, bomba ve iz sürmede uzman 3 köpek tarafından sergilenen gösteri büyük alkış aldı.

Programın sonunda ise Vali Özçimen ve beraberindekiler Jandarmayı tanıtıcı stantları gezdiler. Gezi sırasında Vali Özçimen, stant başında bekleyen görevlilere stantlarda yer alan argümanlarla ilgili sorular sordu. Programında ardından ise Vali Özçimen, şehit yakınları ve Gaziler ile uzun bir sohbet gerçekleştirdi. Gaziler ve Şehit Aileleri ile yakında ilgilenen Vali Özçimen, bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Şehit ailelerinin ve Gazilerin isteklerini de dinleyen Vali Özçimen, “Sizin sıkıntınız bizim sıkıntımızdır. Şehitlerimiz hepimizin şehididir. Geride kalanları bizler emanettir. Gazilerimiz de ülkemizin huzuru için savaşmışlar ve  bu uğurda gözünü kırpmadan çatışmaya girmişlerdir. Bunun için bizler sizlere ne yapsak azdır. Ben sizin her türlü sıkıntınızı gidermeye hazırım.” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124