Kablo hırsızları yakalandı

Bolu İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timleri) ve Gerede İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince ortak yapılan operasyon sonucu kablo hırsızlığı yapan 3 şüpheli suçüstü yapılarak gözaltına alındı.

Kablo hırsızları yakalandı


Haber: Erdal Tanrıverdi

Gerede ilçesinde son zamanlarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin Haberleşme ve Enerji Nakil Kablolarının direklerden kesilmek suretiyle çalınması olayları ile ilgili olarak, Bolu İl Jandarma Komutanlığı JASAT timleri tarafından yapılan operasyonda,  M.B, F.Ç ve E.Y isimli (3) şüpheli şahıs, Gerede ilçesi Zeyneller köyünde kabloları kestikleri esnada suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan araştırma sonucu Zeyneller köyünde suçüstü yakalanan şüpheli şahısların daha önceden yine Gerede ilçesi Külef, Yağdaş, Yeniyapar ve Kürkçüler olmak üzere toplam (5) köyde meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edildi. Yakalanan (3) şüpheli şahıs Gerede Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER