Kaçak av ihtiyaç sahiplerine yaradı

​​​​​​​Bolu İl Jandarma Komutanlığına bağlı denetim ekiplerinin dönem dışı balık avcılığı yapanlara yönelik operasyonunda ele geçirilen 200 kilogram sazan balığı Seben Belediyesince 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahiplerine pişirilerek dağıtılacak.

Kaçak av ihtiyaç sahiplerine yaradı

Haber: Volkan Yılmaz

İlimiz Seben ilçesinde bulunan Taşlıyayla Göleti’nde usulsüz yöntemlerle dönem dışı avcılık yapıldığı ihbarı üzerine il jandarma komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Balık avlandığı ihbarının yapıldığı gölede operasyon düzenleyen ekipler 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Şahısların araçlarında yapılan aramada, 1 adet şişme bot, piyasa değeri yaklaşık 4 bin lira olan 200 kilogram sazan balığı ve 2 bin metre ağ ele geçirildi. Kaçak avcılık yapan 3 kişiye, korona virüs tedbirleri kapsamında Bolu Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan “İl genelindeki göl, dere, baraj gibi alanlarda yapılan her türlü balığın, her türlü yöntemle avlanması faaliyetlerinin pandemi süresince bir dahaki emre kadar durdurulması” kararına muhalefet etmekten 9 bin 450 lira, “1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa Muhalefet” suçundan 15 bin lira, “Dönem dışı avlanmak” suçundan 5 bin 100 lira, “2918 sayılı Karayolları ve Trafik Kanununa muhalefet” suçundan 3 bin 133 lira olmak üzere toplam 32 bin 683 TL idari para cezası uygulandı.

BALIKLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PİŞİRİLEREK DAĞITILACAK

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise yakalanan balıkların pişirilerek 65 yaş üstü tek başına yaşayan ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı belirtildi. Açıklamada “Ele geçirilen sazan balıkları, Gıda kontrolörümüz ve Veteriner Hekimlerimizce tüketime uygun olduğu kanaatine varılarak, Seben Belediyesince evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü tek başına yaşayan ve ihtiyaç sahiplerine pişirilerek dağıtılmak üzere Seben Belediyesine teslim edilmiş” ifadelerine yer verildi.

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER