Kaçak elektrik ödemesine imza talep ettiler

Bolu’nun Gerede ilçesi Gerede Belediyesinin MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Birbilener ile H.Hüseyin Şişman, kaçak elektrik bedellerinin tüm yurt satına mal edilmesine karşı çıkarak, kaçak elektrik bedellerinin her il bazında alınması için TBMM’ye gönderilmek üzere imza kampanyası başlatmak için Gerede Kaymakamlığından izin istedi. MHP’li iki meclis üyesinin bu talebi ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kaçak elektrik ödemesine imza talep ettiler

Haber: Kasım ŞAHİN

Gerede Belediyesi Meclis üyeleri Hüseyin Birbilener ilen H. Hüseyin Şişman, Gerede Kaymakamlığına verdiği dilekçede şu görüşlere yer verdiler; Elektrik Piyasası Kanunu İle 'Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi' TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasal hale gelmiş bulunmaktadır. Bu yasa ile kayıp ve kaçak bedelinin tüketiciler tarafından ödenmesi hiçbir tereddüde mahal bırakmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Ülkemizde düzenli ödeme yapan tüketici profili, maalesef bölgesel olarak büyük farklılıklar göstermektedir. Bu durum Ödemelerini düzgün yapan tüketicilere büyük külfet haline gelmiş bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi Gerede Belediyesi Meclis Üyeleri olarak bu durumun hakkaniyet çerçevesinde olmadığını düşünmekteyiz.

Kayıp kaçak bedellerinin iI bazında ele alınarak, her ilin kendi sınırlan içerisinde bulunan kayıp ve kaçak bedellerini, o iI içerisindeki tüketicilere pay edilerek tahsil edilmesinin daha uygun olacağını düşünmekteyiz.

Bu durum hem kayıp ve kaçağa sebep olan tüketicinin daha dikkatli olmasına, hem de düzenli Ödeme yapan tüketicilerin İhbar konusunda daha duyarlı olmasına sebep olacaktır.

Bu konuyu belirten dilekçeyi TBMM'ne yollamak için, İlçemiz mahallelerinin merkez noktalarında imza kampanyası düzenlemek isliyoruz. Bu konu ile İlgili gerekli izinlerin tarafımıza verilmesini arz ederiz.

MHP’li Belediye Meclis üyelerinin talebi doğrultusunda Gerede Kaymakamlığı tarafından izin çıktığı ve Gerede Belediyesi ile Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğünün de imza toplama kampanyasına gerekli izinlerin verildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128