“Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde tüm branşlarda sağlık hizmeti sunacağız”

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, sağlıkta yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler aktardı. Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'ne yeni poliklinikler kazandırılacağını açıkladı. Ercoşkun, Çocuk, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gelişimi, Diyet ve Kadın Doğum polikliniklerinin bulunduğu ünitede ilave olarak, Dahiliye, Genel Cerrahi, Cildiye, Kulak-Burun-Boğaz polikliniklerinin açılacağını bildirdi.

“Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde tüm branşlarda sağlık hizmeti sunacağız”

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde tüm branşlarda poliklinik hizmeti vermeye hazırlanıyoruz. Tek amacımız hastaneye yürüme mesafesi kadar uzaklıktaki vatandaşlarımıza dört dörtlük sağlık hizmeti sunmak. Yeni poliklinikler kazandıracağımız ünitemiz sayesinde, Bolu için belirlediğimiz sağlıkta marka ve model olma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacağız” dedi.

KADIN DOĞUM VE ÇOCUK ÜNİTESİ'NDE HİZMET YELPAZESİ DAHA DA GENİŞLİYOR

Ercoşkun açıklamalarının devamında, Bolu'daki tek alan hastanesi olan Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde alan dışı polikliniklerin açılmasının gerekçelerini açıkladı. Ercoşkun; “Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nin ulaşılabilirlik noktasında yürüme mesafesinde olduğu için elverişli koşullara sahip bir hastanemiz. Asli hizmetlerin başarıyla verildiği Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde, gerektiği takdirde Sağlık Bakanlığımızdan doktor takviyesi gerçekleştirerek, tüm branşlarda sağlık hizmeti vermek istiyoruz. Bu sağlık hizmetimiz ile Köroğlu Ünitesi'ne ya da Merkez Ünite'ye gitmeye gerek kalmaksızın merkezdeki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimliği bu noktada gerekli çalışmaları yapıyor. Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde Allah'ın izniyle tüm polikliniklerde sağlık hizmeti vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Ercoşkun açıklamalarının sonunda, Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri Metin Tahaoğlu, Abdullah Danışman ve Ali Rıza Zor ile  İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Emin Demirkol'a çalışmaya katkılarından dolayı teşekkür etti. Ercoşkun, Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde yeni polikliniklerin 1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle hizmete açılmasının planlandığını bildirerek, sözlerini noktaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128