“Kadınlar toplumumuzun en değerli varlıklarıdır”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü sebebiyle bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamasında kadının toplumumuzdaki değerine ve önemine değinen Başkan Yılmaz, “Bu anlamlı günde fedakârlığın ve sevginin kaynağı olan tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutlar, saygılar sunarım” dedi.

 “Kadınlar toplumumuzun en değerli varlıklarıdır”

Haber Merkezi

 

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve ülkemizde Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınmasının 80. Yıldönümü sebebiyle, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir açıklama yayımladı. Açıklamasında, kadınlarımızın toplumumuzdaki en değerli varlıklar olduğunu belirten Yılmaz;

“Demokratik ve çağdaş bir toplum olma yolunda kadınlarımızın toplumsal alanda güçlendirilmeleri son derece önemlidir. Bir toplumun medeniyet düzeyi, o toplumun insanlara ve özellikle kadınlara verdiği önemle değerlendirilmektedir. İslamiyet’ten önce kadınlarımızın hiçbir değerinin olmadığını belirtebiliriz. İslamiyet ile birlikte kadınlarımıza verilen değer artmış hatta Peygamber Efendimiz (SAV) ‘Cennet, anaların ayakları altındadır’ diyerek kadınlarımızın, analarımızın değerini ortaya koymuştur. Fakat günümüzde hala dünyanın birçok yerinde kadınlar, hak ettikleri değeri maalesef görememektedirler. Bizim tarihimizde ise kadınlarımız geçmişten günümüze her zaman hak ettiği değeri görmüştür. Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflerden olan ‘Muasır medeniyetler seviyesine’ ulaşmanın şartı, kadınlarımızın iyi yetişmesidir. Kadınlarımızın eğitimli olması iyi ailenin temelini oluşturur, iyi aileden de güçlü bir millet doğar. Bu duygu ve düşüncelerle böylesine anlamlı bir günde fedakârlığın ve sevginin kaynağı olan tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutlar, saygılar sunarım”

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER