Kadınlar üretip instagramdan satacak

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı(ZİÇEV) ve Türk Kadınlar Birliği işbirliği "Zehra Ana Kumbarası İle Güçlü Kadın Mutlu Gelecek" projesi Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından kabul edildi.

Kadınlar üretip instagramdan satacak

Haber: N. Halid Altundal

Bolu Bağışçılar Vakfı’nın Zehra Taşman Fonu kapsamında "Kadına ve Eğitime Destek" hibe programı çerçevesinde açılan proje yarışmasında, ZİÇEV ve Türk Kadınlar Birliğinin "Zehra Ana Kumbarası İle Güçlü Kadın Mutlu Gelecek" projesi kabul edildi. Kabul edilen Zehra Ana Kumbarası İle Güçlü Kadın Mutlu Gelecek projesi kapsamında katılımcılar için sosyal girişimcilik projelerine örnek teşkil eden bir kuruluşa gezi düzenlenecek. Katılımcılara ayrıca ‘empati yapıyorum-sosyal girişimimle çözüm üretiyorum’, fotoğraf çekme, ürün paketleme, ürün maliyeti ve kar hesabı yapma, internet satışı gibi eğitimler de verilecek.

Öte yandan proje ile açılacak Zehra Ana Kumbarası instagram hesabından ürünlerin satışı yapılıp kadınların gelir elde etmesi ve bu gelirin küçük bir miktarının ZİÇEV'e ve Türk Kadınlar Birliğine bağış yapılarak sosyal sorumluluk projesinde görevi almaları, farkındalık yaratılması sağlanacak. İzzet Baysal Mahallesi Muhtarı Erkan Mutlu'nun özverili katkılarıyla mahallede ikamet eden ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği proje İzzet Baysal Mahallesi Zümrüt Evler Sitesi toplantı odasında öğretmen Sabire Demir ve Emine Atıcı Yalçın’ın "Amugurimi (örgü oyuncak) kursu” ile başlatıldı. Projeye Bolu Belediyesi, TOBB Bolu Genç Girişimciler Kurulu, Bolu Kent Konseyi, YERKÜRE Gönüllüleri,  Bolu Fotograf Sanatı Derneği, TOBB Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi destek vermekte.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 12:30

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER