KADISUSUZ KÖYÜNE MUHTEŞEM CAMİ

Kadısusuz Köyü Koruma, Kalkındırma Derneği ve Köy Muhtarlığı işbirliği ile tamamlanan yeni caminin açılışı yapıldı.

 KADISUSUZ KÖYÜNE MUHTEŞEM CAMİ

Camilerinin heyelandan yıkılmaya başlaması ile Köy halkından Ayfer ailesinin cami arsasını Köye bağışlaması sonucu harekete geçen Kadısusuz Köylüleri el birliği ile 22 ayda yeni bir cami yaptılar. Hayırseverlerin bağışları, Köylülerin işbirliği sonucu el ele verilerek tamamlanan Kadısusuz Köyü Merkez Camii, kesilen kurdele ile açıldı.

 

Çok amaçlı caminin alt katında yemekhane hizmet veriyor. Gasılhane, morg ve şadırvanı bulunan caminin açılışına İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, Eski Özel idare Genel Sekreteri Tahsin Akduman, İl Genel Meclisi Üyeleri, Dernekler il Müdürü Refik Özçelik, İl Nüfus Müdürü Orhan Arslan, Afet işleri Müdürü Hasan Erdoğan, Mengen Emniyet Müdürü Süleyman Okşak, Mengen Müftüsü Naci Yalçınkaya, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Şahiner, Mengen Milli Eğitim Müdürü Reşat Aksak, ,Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Caminin açılışından önce Dernek Başkanı Yusuf Gündez misafirlere hoş geldiniz dedi ve mikrofonu Mengen eski Belediye Başkanı Osman Erarslan’a verdi. Erarslan konuşmasında “Dört asrı geçkin olan camimiz heyelan nedeni ile ibadete kapanması ile 22 ay önce harekete geçtik. Köy Muhtarlığı, Dernek Yönetimi komşularımız ve hayırseverlerimiz yeni bir cami yapmaya karar verdik. Komşularımız ve hayırseverlerin bağışları, Gentaş AŞ nin bağışı, Kamu Kurum ve kuruluşlarından (Mengen Belediyesi-Kaymakamlık-Keçiören-Yeni mahalle ve Altındag Belediyesi)alınan bağış ve desteklerle bu günlere geldik. Köyümüze ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Yaklaşık beş yüz kişiyi bulan katılımcılara ve misafirlere yeni yemekhanede yemek ikramı yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128