banner120

Kalbini Engelleme, Engelleri Kaldır

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Bolu Toplum Gönülleri'nin düzenlediği ve Bolu Gençlik Merkezi'nin katılımıyla İzzet Baysal Caddesi'nde topluma günün anlam ve önemine ilişkin etkinliklerle anlatıldı. Vatandaşlara bir günlüğüne engelli olabilme duygusu anlatılmaya ve anlaşılmaya çalışıldı.

 Kalbini Engelleme, Engelleri Kaldır

Haber: Volkan YILMAZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Bolu Toplum Gönülleri "Bugün sağlıklısın peki ya yarın?" "Engel siz olabilirsiniz " pankartlarıyla İzzet Baysal Caddesi'nde toplumu günün anlam ve önemine ilişkin bilgilendirdi. Empati atölyesiyle görme engeli olan, hareket engeli olan vatandaşları anlamak için göz bandı, baston, tekerlekli sandalye kullanıldı.

Engelsiz olup da engelli araçlarını kullanan vatandaşlar çok zor olduğunu söylerken duygu ve düşüncelerini günün anlamına ilişkin hatıra defterlerine yazdılar. Unutmayalım ki engellilerin en büyük problemlerinden biri, toplumun onlara bakış açısıdır. Sadece bir gün değil her gün onlara hoşgörü ve anlayışla yaklaşmalıyız. Herhangi bir aralıkta değil her zaman yanlarında olmalıyız. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Ali KIVRAK
Muhammet Ali KIVRAK - 7 yıl Önce

a.i̇.b.ü öğrenci grubu tog bolu çalışıyor!amacına ulaşan bir gün ve engeldaşlarım için daha engel-siz bir bolu olması dileğiyle. gençleri duyarlılığı için teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124