banner120

Kaldırım işgalleri düzene giriyor

Yeniçağa Belediyesi ilçedeki kaldırım işgalleri konusunda önemli adımlar atıyor. Yeniçağa Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede kömür satışı yapan esnafları, düşük kalorili kalitesiz kömür...

Kaldırım işgalleri düzene giriyor

Yeniçağa Belediyesi ilçedeki kaldırım işgalleri konusunda önemli adımlar atıyor.

Yeniçağa Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede kömür satışı yapan esnafları, düşük kalorili kalitesiz kömür ve kömürlerin yanlış istiflenmesinden kaynaklı kaldırım işgallerine karşın denetledi. Yapılan bu denetlemelerin hem ilçe halkının sağlığının korunması hem de yapılan kaldırım işgallerini önleyerek yayaların can güvenliğini sağlamak amaçlı yapıldığı bildirildi.

Yapılan denetlemelerde esnafların birçoğunun kaldırımları işgal ederek yüklü miktarlarda malzemeyi istiflediği tespit edildi. Yeniçağa Belediyesi Zabıta Amirliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;” Yaklaşan kış ayları ile birlikte ilçe halkımızın sağlığını ve can güvenliğini korumak amaçlı olarak düşük kalorili kalitesiz kömür satışının engellenmesi ve kömür satışı yapan esnafların kaldırımlarda yanlış istiflemeden kaynaklı olan kaldırım işgallerinin engellenmesi için denetim başlattık. Yapılan denetimlerde esnaflar tarafından kamyonlarca kömürün kaldırımlarda istiflendiği tespit edildi ve bu esnaflara kömürlerin kaldırılması için sözlü ve yazılı uyarılarda bulunuldu. Bu uyarılara rağmen halen kaldırmayan esnaflarımıza müdahale edileceğini bildirmek isteriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124