Kaloriferler yanmayınca okullar tatil edildi

Bolu'da, elektrik hattındaki yenileme çalışmasının uzamasından dolayı elektriklerin kesilmesi 3 okulun tatil olmasına neden oldu. Sınıflarda mont ve atkılarıyla ders işlemeye çalışan öğrenciler evlerine gönderildi.

Kaloriferler yanmayınca okullar tatil edildi

HABER: FARUK ÇİDEM

İzzet Baysal Mahallesi'ndeki yüksek gerilim hattında hafta sonunda elektrik dağıtım şirketinin yaptığı yenileme çalışmasının uzamasından dolayı bölgede elektrik kesintisi uzadı. Çalışmanın devam etmesi nedeniyle bölgede elektrik kesintisinin devam etmesi, yan yana bulunan 3 okulda eğitimi olumsuz etkiledi. Elektrik kesintisi nedeniyle Canip Baysal Anadolu Lisesi, Behiye Baysal Ortaokulu ve Spor Lisesi'nin doğalgazlı kalorifer sistemi çalışmadı. Sabah kent merkezinde sıfırın altında 4 dereceye kadar düşen soğuk havada okullarına giden öğrencilerin bazıları üşüdükleri için evlerine gitti. Bazıları ise sınıfta mont, atkı ve bereleriyle ders yaptı. Öğretmenler de elektrik kesintisi nedeniyle akıllı tahtaların çalışmaması sonucu ders anlatmakta sıkıntı çekti. Öğrencilerin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe şikayetleri üzerine öğleden sonra 3 okulda eğitime ara verildi.

Canip Baysal Anadolu Lisesi yöneticileri sorunun okuldan kaynaklı olmadığını belirterek, “elektrik dağıtım şirketinin çalışması uzayınca elektrik kesintisi devam etti ve kaloriferlerimiz yanmadı. Umarım çalışma bir an önce tamamlanır ve eğitimimize devam ederiz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128