Kamalak’ın hedefinde CHP ve AKP vardı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Bolu’da partililerle buluştu. Kamalak, yaptığı konuşmada CHP’yi hedef ve Ak Partiyi hedef aldı. Kamalak; CHP benim gibi konuşamıyor bile diyerek partisinin Bolu il kongresinde hükümeti de eleştiren Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Terörü kuluçkaya yatırıp bu kadar azdıran bunlar değil miydi? Ben bunları söyleyince, 'CHP'li gibi konuşuyor' diyorlar. CHP benim gibi konuşamıyor bile. Ben meclistekilerin hepsinin hocası durumundayım. Onlardan kopya çekecek halim yok" dedi.

Kamalak’ın hedefinde CHP ve AKP vardı
Bolu Müze ve Kültür Müdürlüğü'nde düzenlenen partisinin Bolu İl Kongresi'nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hükümeti eleştirdi. Terör olaylarının 2002 yılında bitme noktasına geldiğini ifade eden Kamalak, şöyle dedi: "Bugün Türkiye'miz terörle mücadele ediyor. Aslında 10 yıl önce terör aşağı yukarı sıfırlanmıştı. Ne yazık ki son 4-5 yıl içerisinde ehliyetsiz eller yüzünden, ehliyetsiz yöneticiler yüzünden, devlet tecrübesine sahip olmayan kadrolar yüzünden terör adeta kuluçkaya yatırıldı. 2002 seçimlerinde TBMM'nin yüzde 85'i yenilendi. Yüzde 35 oy alan Ak Parti iktidara geldi. Bunların en tecrübelisi Belediye Başkanıydı. Erbakan hocamız boşuna demiyordu; 'Devlet yönetimi çoluk çocuk işi değildir.' Bunlar iktidara geldiğinde mi terör bu kadar azgındı' Şimdi mi daha azgın? Tabii ki şimdi daha azgın. Sonra diyorlar ki 'Terörle mücadele ediyorlar.' Terörü kuluçkaya yatırıp bu kadar azdıran bunlar değil miydi? Ben bunları söyleyince, 'CHP'li gibi konuşuyor' diyorlar. CHP benim gibi konuşamıyor bile. Ben meclistekilerin hepsinin hocası durumundayım. Onlardan kopya çekecek halim yok benim."

Yeni Anayasa görüşmelerine de değinen Kamalak, "Dedik ki, 'Siz bu yapınızla mı Anayasa değiştireceksiniz' Bu ekip anayasa yapmak bir yana bir masaya oturup çorba bile içemezler.' Aynen dediğim gibi de oldu" dedi.

Suriye politikasında hükümetin yanlış kararlar aldığını ifade eden Kamalak, şöyle konuştu: "Bugün iktidarın Suriye politikasının doğru olduğunu savunabilen bir tek Allah'ın kulu yok. Biz bunu söyleyince, 'Ne yani oradan gelen kardeşlerimize kapılarımızı açmayalım mı" diyorlar. Sana 'kapıları açma' demiyoruz. 'Adamların evlerini başlarına yıkma kardeşim' diyoruz. Türkiye Suriye'ye 15 günde değil 15 dakikada girer. Ama 15 yılda çıkamaz. Çıktığında da kolu, kanadı kırılmış olarak çıkar. Ülke bölünmüş olarak çıkar. İslam coğrafyasının kaderini iki küresel emperyalizm ülkesi olan Amerika ve Rusya tayin ediyor. İktidar sahipleri haklı olarak, 'Rusya'nın ne işi var burada" diyor. Yiğitsen, 'Amerika'nın ne işi var burada" desene. 'Amerikan'ın, Almanya'nın, Fransa'nın ne işi var burada" diye sorsana. Bunu diyemezler. Biz diyoruz ki İslam coğrafyasını Müslümanların azim ve kararlılığı kurtaracaktır." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128