Kamp başladı

Geçtiğimiz aylarda talihsiz bir trafik kazası geçiren Özgür Alkan hayatını kaybetmişti. Özgür Alkan anısına Mudurnu Off Road Kulubü ve Düzce Safari Off Road Kulüblerinin ortak olarak düzenlenecek olan Off Road yarışması öncesi kamp başladı.

Kamp başladı

Haber: Erdal Tanrıverdi

Kayıtlar için son gün bugün olmasına rağmen parkur çalışmaları tam gaz devam etmekte. Çalışmalar Mudurnu Off Road Kulubü başkanı Murat Yavuz ve Düzce Safari Off Road Kulübüyle birlikte düzenlenen Off Road'un zorlu parkurları hazırlandı. Yapılan parkurda derin su geçişleri çamur ve bataklık parkurları dik rampa ve inişler gibi normal araçlarla aşılması zor engelleri geçmeye yönelik zorlu bir mücadele olacak.

Mudurnu’nun Maymuncular mevkisinde  olacağı ve devamında Düzce Off Road Safari Kulübü Tarafından Organize Edilecek olan yarışın ise  Düzce’nin Çilimli ilçesinde 8 – 9 Ekim de yapılacağı belirtildi.

Geleneksel olarak düzenlenen Off Road şenlikleri bu sefer de Mudurnu Off Road Kulubü yarış öncesi 7’den 70’e her kesin katıldığı bir kamp dün başladı. Renkli görüntülerin yaşandığı kampın hemen sonrasında Mudurnu etabı başlayacak Mudurnu etabının hemen ardından Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde Yörükler Yaylası ile Düzce Merkez sınırları içerisinde bulunan Kocayaylada çeşitli organizasyonlarla düzenlenecek.  Off-Road yarışları, meraklılarına estetiği ve mücadeleyi bir arada sunacak. Hız ve gösteri amaçlı parkurları ile Off-Road yarışlarına oldukça elverişli olan bu yaylalar yemyeşil doğası ile de kamp, trekking, foto safari  yapmak isteyenleri de bu etkinliğe davet eden Dernek Başkanı Murat Yavuz” Yarışmanın ilk adresi Mudurnu  daha sonra da Kaynaşlı olmakl üzere Her iki ilçe de düzenlenecek olan şenliklerde yarış öncesi ilk gece kamp düzenledik. Yarışta ise 40 kişilik olan gruplar 2’şer kişi olarak yarışacaklar. Yarışmalar sabah ve öğlen olmak üzere 2 etaba ayrılacak. Sabah düzenlenecek olan etapta bayan yarışmacılar hünerlerini sergiledikten sonra yerini öğlen düzenlenecek olan erkek yarışmacılara teslim edecekler.

Toplam 2 etaptan oluşan yarışların ödülleri ise 2.  etap tamamlandıktan sonra verilecektir. 

Bayanlar klasmanının da olacağı yarışlarda 1. olan ekibe 1.000 TL, 2. olan ekibe 750 TL, 3. olan ekibe ise 500 TL para ödülü olacak.
2 etaptan oluşan yarışlar için toplam katılacak araç kontenjanı 40 araçtır. Sadece 1 yarışa katılacak olan ekipler için kontenjan sadece 10 araç içindir.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER