Kamu Hastaneler Birliği sonunda Ambulansına kavuşuyor

İl Genel Meclisi Nisan ayı ilk toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda Mudurnu, Göynük ve Dörtdivan İlçeleri ile ilgili konular görüşüldü. Ayrıca toplantı da Kamu Hastaneler Birliğine bir adet acil ambulansın satın alınması talebi görüşüldü.

Kamu Hastaneler Birliği sonunda Ambulansına kavuşuyor

Haber: Semih BAYKAL

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer tarafından gerçekleştirilen Nisan ayı ilk toplantısı, ilk olarak Mudurnu İlçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere sulama suyu borusu satın alınması için 60 Bin TL ödeneğin Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe komisyonundan gelen raporların görüşülmesiyle başladı. Toplantıda görüşülen bu gündem maddesi Meclisin oy birliği ile kabul edildi.

GÖYNÜK HÜKÜMET KONAĞINA 40 BİN TL ÖDENEK

Daha sonra gündemini ikinci maddesi olan Göynük Hükümet Konağının bakım ve onarımında kullanılmak üzere İçişleri Bakanlığından gelen 40 Bin TL’lik ödeneğin Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması talebi görüşüldü. Meclis de görüşülen bu madde ise incelenmek üzere oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Bu maddesinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesinden sonra Dörtdivan İlçesinde yaşayan Hatice Çetinkaya ve Şükrü Işıkoğlu’nun tapu tahsisi belgelerinin esas tapuya çevrilmesi yönündeki talepleri görüşüldü. Bu taleplerde Meclisin oy birliği kabul edilerek karara bağlandı.

KAMU HASTANELER BİRLİĞİNE SON MODEL AMBULANS

İl Genel Meclisinde son olarak Kamu Hastaneler Birliğine bir adet Acil Yardım ambulansın satın alınması talebi görüşüldü. Bu konuyla ilgili Başkan Yüceer, daha önceden bu konunun Kasım ayı bütçesinde yer aldığını, ancak Kamu Hastaneler Birliğinin bu konuda bugüne kadar herhangi bir talebinin olmamasından dolayı bu zamana kadar kaldığını söyledi. Ayrıca Yüceer, bu konuyla ilgili ödeneğinde daha önceden ödendiğini de ifade etti. Başkan Yüceer’in konuyla ilgili yaptığı açıklamaların ardından Meclis bu maddeyi de oy birliği ile kabul ederek karara bağladı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124