Kamuoyuna duyurulur

Bolu İl Genel Meclisi Başkanlığından Kardelen Sinemasının yeri hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi; Son günlerde kamuoyunu meşgul eden, mülkiyeti İl Özel İdaremize ait olan Kent Meydanındaki sinema binası ile ilgili basında yer alan haberlerin yanlış anlaşılmalara mahal verdiği düşünülerek bu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

 Kamuoyuna duyurulur

 İl Genel Meclisi olarak bizim aldığımız bütün kararlar ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile karşılıklı istişareler sonucunda alınmaktadır. Bu konudaki karar da Bolu Belediyesi ile karşılıklı istişarelerimiz sonucu alınmıştır. Bizim hiçbir kamu kurum yada kuruluşu ile bir sıkıntımız olmadı, olamaz.

 Daha önce basınımız aracılığıyla kamuoyuna duyurduğumuz haberlerimizde de yer aldığı gibi Kent Meydanında bulunan sinema binamızın Bolu Belediyesine geçici tahsisi ile ilgili konu Plan ve Bütçe Komisyonumuz ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonumuz tarafından değerlendirilmiş, ileride Özel İdaremizin bina ile ilgili çalışma yapacak olması ve bu nedenle binanın yıkılacak olması sebebiyle binanın Bolu Belediyesine tahsisin uygun olmadığı ifade edilmiştir.

 Bahse konu binanın ne şekilde değerlendirilmesi gerektiği ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup, önümüzdeki aylarda durum netleşecektir. Konu ile ilgili gelişmeler de basınımız aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılacaktır.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128