Kan verebilmek için birbirleriyle yarıştılar

Türk Kızılay'ı tarafından Bolu Şubesi önderliğinde Gerede ilçesine gönderilen kan toplama TIR'ına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kızılay tarafından kan toplamak için Gerede ilçesine...

Kan verebilmek için birbirleriyle yarıştılar

Türk Kızılay'ı tarafından Bolu Şubesi önderliğinde Gerede ilçesine gönderilen kan toplama TIR'ına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kızılay tarafından kan toplamak için Gerede ilçesine TIR gönderildi. Cumhuriyet Meydanı'na kurulan stantlarda Kızılay'a kan vermek isteyen vatandaşlar adeta birbiriyle yarıştı. Duyarlı bir davranış sergileyen Gerede halkı, kan toplama TIR'ı etrafında uzun kuyruk oluşturdu.Kızılay, yaklaşık bir ay önce Gerede Müftülüğü'nün Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlediği kan kampanyasındaki izdihamı da göz önünde bulundurarak daha fazla ekibi herkesin kan verebilmesi için Gerede'ye görevlendirdi. Daha geniş imkânlar dâhilinde yapılan kan bağışında bu kez kan vermeden dönen olmadı. Gerede'de yapılan kan bağışı kampanyasında 183 duyarlı vatandaş kan vererek bir hayat kurtardı. Kızılay tarafından Gerede'ye ilk kez getirilen kan toplama TIR'ında kan veren Gerede Kızılay Başkanı Özdemir İnce, halkın konuya duyarlılığından bahsederek, Gerede'deki sinerjinin hiçbir yerde olamayacağını düşündüğünü dile getirdi. Herkesin kan vermek için sıraya girdiğini belirten İnce, Gerede Müftülüğü'nün organizasyonunda birçok insanın kan vermeden geri döndüğünü, bu olayın çok duygu verici bir şey olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124