Kanca; “Canda engel olmaz, olursa yürekte olur“

AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi Başkanı Hasan Kanca, yayınladığı basın açıklamasıyla Birim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kanca; “Canda engel olmaz, olursa yürekte olur“

Haber: Erdal TANRIVERDİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün geçtiğimiz hafta kutlandığını ve AK Parti Bolu İl Başkanlığı olarak da kendilerinin çeşitli aktiviteler düzenleyerek engellilerle birlikte olduklarını belirten Kanca; "Öncelikle yürekteki tüm engellerin kaldırılması temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, bu müstesna günün duyarlılığı arttırmasını diliyorum. Biz de AK Parti Sosyal Politikalar Birimi olarak düzenlediğimiz bazı etkinliklerle engellilerimiz ve ailelerimizle bir araya geldik" diye konuştu.

AK Parti hükümetleri döneminde engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, hayat standartlarını yükseltmek, istihdama katılmalarını sağlamak, onlara biraz olsun tebessüm edebilmelerine vesile olmak için birçok önemli çalışmalara imza atıldığına dikkat çeken Hasan Kanca; "Hükümetimiz, Onları toplumla bir ve beraber kılmak, daha fazla politikalar üretmek adına çalışmalarımıza da tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti döneminde ilk engelliler kanunu olan 5378 Sayılı Engelliler Kanunu ile engellilerin hayatını büyük oranda değiştirdik. 2010 yılında Anayasanın 10. maddesinde yapılan değişiklikle engellilere pozitif ayrımcılık anayasal düzeyde güvence altına aldık. Engelli memur sayısı 2002 yılında 5 bin 777 iken şu an bu rakam tam 48 bin 963. Bakıma muhtaç bütün engelliler ilk defa bakım hizmeti kapsamına alınmış, evde veya özel bakım merkezlerinde sunulan bakım hizmetinin ücretlerinin devletçe ödenmesi sağlanmıştır. Bu Kanun sonrası ilimizde; Engelli Evde Bakım Ücreti alan kişi sayısı 1217'dir. Engelli kartı olan ise 1056'dır. Özel-Resmi Bakıma yerleştirilen kişi sayısı 6'dır" dedi.

Son olarak Bolu'da yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi Başkanı Hasan Kanca; "AK Parti iktidarımızın tüm bu sağladığı olumlu gelişmeleri ilimizde de bizler AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi olarak Bolu'daki engelli ve yardıma muhtaç insanlarımıza ulaştırılması noktasında merkezde ve ilçelerimizde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Her hafta İl Başkanımız Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz, İl Kadın ve Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Başkanları arkadaşlarımızla beraber en az 10 hasta, engelli ve yaşlımızı ziyaret ediyoruz. 2009 yılında başladığımız bu ziyaretlerde bugüne kadar binlerce hasta, yaşlı ve engellimiz ziyaret edilmiştir. Huzurevlerine giderek yaşlılarımızla bir arada oluyoruz. Ve bunları sadece o günlerde değil her zaman yapıyoruz. Bu yoğun çalışma içerisinde olan Sosyal Politikalar Birimindeki arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128