“Kanuni gerekçe varsa girmeyecekler”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün manşetten verdiğimiz, “Tehlikenin farkında mısınız?” başlıklı haberimize üzerine Bolu Olay Gazetesine özel bir açıklamada bulundu. Başkan Yılmaz, “Kanuni gerekçe varsa LPG’li araçlar otoparka girmeyeceklerdir. Mevzuatı özel olarak bir ekip tarafından inceletiyorum” diye konuştu.

 “Kanuni gerekçe varsa girmeyecekler”

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Olay Gazetesi olarak dün manşetten verdiğimiz, “Tehlikenin farkında mısınız?” başlıklı manşet haberimiz şu şekilde verilmişti; Bolu belediyesi tarafından bu yıl yapımı tamamlanan ve yaklaşık 32 milyon lira civarında bir maliyete mal olan katlı otopark olası bir facianın eşiğinde.

Otopark alışkanlığının kazanılması için Bolu halkına ücretsiz olarak hizmet vermekte olan katlı otoparka LPG'li araçların giriş yapması yasak olmasına rağmen her gün birçok insan LPG'li araçlarını otoparka park etmekte. Otoparkın girişinde bulunan LPG'li araç giremez tabelasından başka hiçbir güvenlik önlemi olmaması ve araç sahiplerinin ciddiyetin farkında olmaması tehlike yaratıyor. Otopark içinde bulunan havalandırmaların çalışmaması, araçların giriş çıkışlarını kontrol eden hiç bir güvenlik görevlisinin olmaması, kontrol merkezinin bulunmaması ve içerdeki yoğun gaz kokusu olası bir patlamaya adeta davetiye çıkarıyor. Belediye tarafından 31 milyon 250 bin Türk lirası gibi büyük bir paraya mal olarak yapılan katlı otoparkta oluşacak bir patlamanın bomba etkisi yapacağı ve sonuçlarının nasıl bir tabloyu çıkaracağı da merak konusu.

LÜTFEN DİKKAT EDELİM

Araç sahiplerinin her ne kadar araçlarını caddelere gelişigüzel park etmektense otopark kullanmayı tercih etmeleri Bolu için güzel bir görüntü olsa da, uyarı levhalarına aykırı hareket eden araç sürücüleri büyük bir faciaya kapı aralıyorlar. Ayrıca, otopark giriş ve çıkışında hiçbir görevlinin uyarıcı tabela olmasına rağmen LPG’li araçları denetlememesi de ayrı bir merak konusu oldu.

GEREKEN YAPILACAK

Bu haberimizin yayınlanmasının ardından konuyu Başkan Yılmaz’a, “Otopark’ın girişinde LPG’li araçların girmemesi konusunda yasaktır diye ibarenin bulunduğunu” sorduk ve haberimizi okuduğumuzu belirterek, Bolu Olay Gazetesi’ne özel olarak şu açıklamayı yaptı; “Katlı otoparka hukuki olarak LPG’li araçlar girmeyecek kanuni gerekçe varsa girmeyeceklerdir. Eğer o kuralda sıkıntı varsa takibini yapmak zorundayız. Bunu arkadaşlarla görüşüp mevzuata göre işlem yapılacaktır” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
jehoel
jehoel - 6 yıl Önce

mevzuat incelenirken havalandirma sisteminide incelesinler.. sorun lpg li araclar degil yetersiz veuygun olmayan havalandirma sistemleridir. birde dunyada bu yasagin uygulandigi baska ulke kalmismi onuda arastirsinlar...

SIRADAKİ HABER