Kar Dörtdivan’da sele neden oldu...

Dörtdivan da havaların ısınması ve şiddetli Lodos rüzgarının da etkisiyle karların erimesi sonucu sel felaketine sebep oldu.

Kar Dörtdivan’da sele neden oldu...
Haber: Okay ÖZCAN

 Dörtdivan Bayramlar Bucakkınık Caddesi ve çevre tarlalar ile Hacetler yolu üzeri, Hacetler Mahallesinin bir kısmı ve çevre tarlalar sular altında kaldı. Sel felaketinden mağdur olan bölgelere müdahale yapılarak, çalışmalar başlatıldı. Gelen ihbarlar sonucunda Belediyenin ekipleri sel mağduru bölgelere giderek, pazar günü mağdur olan vatandaşların yardımına koştu.

Belediye ekipleri yollarda ve arazide oluşan su birikintilerini kepçe vasıtasıyla açarak evlere taşmasını önleyerek, mağduriyetlerini gidermeye çalıştı. Kanallar açılarak suların akması sağlandı. Bölgede can kaybı yaşanmazken araziler sular altında kaldı.

Sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemeler yapan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu “Havaların ısınması ve lodos rüzgarlarının da etkisiyle eriyen karlar sel felaketine sebep oldu. Bayramlar ve Hacetler Mahallerinde sel etkili oldu. Belediyemiz ekipleri anında müdahale ederek, kepçelerle suyun önünü açarak, evlere girmesi önlendi. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Tarlalarda maddi hasar meydana gelmiş durumda. Sular çekildikten sonra hasar tespit çalışmaları yapılacak. Tabiatın kanunu önüne geçilmiyor. Biz anında gereken müdahalelerde bulunduk. Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Mevlam daha büyük felaketler yaşatmasın” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128