Kar durup durup zarar veriyor...

Bolu'da son haftalarda şehir merkezinde etkili olan kar yağışı beraberinde maddi hasarlı kazalara da yol açıyor. Yüksekliği 45 santimetreye ulaşan kar kalınlığı evler de ve apartman çatılarında birikmesiyle tehlike saçmaya devam ediyor. Bir apartmanın daha çatısından düşen kar kütlesi park halinde bulunan bir arabanın daha tavanın çöküp, camının çatlamasına neden oldu.

 Kar durup durup zarar veriyor...

Haber: Semih BAYKAL

Bolu'da uzun yıllardan sonra etkili olan kar yağışı bir taraftan güzel görüntüler oluştururken, diğer taraftan tehlikeleri ve maddi hasarlı kazaları da beraberinde getirdi. Dün akşam da bir apartmanın önüne park eden bir arabanın üstüne çatıdan kütle halinde kar düştü. Düşen kar sonucu arabada maddi hasar meydana geldi.

Dün akşam Aktaş Mahallesi Süreyya Sokak üzerinde bulunan Gürol Apartmanın önüne aracını çeken Yüksel Karabulut çatıdan düşen karın azizliğine uğradı. Apartmanın çatısında biriken ve havanın yumuşamasıyla birlikte çatıdaki kar kütlesi yığın halinde aracın üstüne düşmesi sonucunda maddi hasar meydana getirdi. Aracın üstüne düşen kar kütlesi aracın tavanını çökertirken, şiddetli basınç nedeniyle aracın ön camı tamamen çatladı. Araç sahibi Karabulut tarafından kaza yerine çağrılan Polis olayla ilgili rapor tuttu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128