Kar yağdı kış lastiği uygulamasına yeniden başlandı...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri önceki gün başlayan ve şehir merkezi ile karayolunu etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde kış lastiği uygulaması yaptı. Yapılan uygulamada yolcu otobüslerinin hepsinin kış lastiği kullandığı belirlendi.

 Kar yağdı kış lastiği uygulamasına yeniden başlandı...

HABER: KASIM ŞAHİN

Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi Müdürü Hakkı Kaynak, kar yağışının bölgede aralıksız sürdüğünü belirterek, "1 Aralık’tan itibaren kış lastiği uygulamalarımızı yapıyoruz. Bolu’da, kar yağışı arttığı için zaman zaman kış lastiği uygulamalarına devam ediyoruz. Kar lastiği olmayan sürücülere yola çıkmamalarını rica ediyoruz" diye konuştu.

Özel araç sürücülerinin kış lastiği kullanma konusunda daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Kaynak, "Çünkü bugün kar yağışı nedeniyle meydana gelen olumsuzlukların tümü özel araç sürücülerinin kar lastiği takmamasından dolayı oluştu. Ticari araç sürücüleri bu konuda daha duyarlı. Kar lastiği bulunmayan ticari araçlara ceza yazılması kaçınılmaz. Araçlarının bakımlarını yaptıracak olan sürücüler, özellikle sileceklerinin bakımını yaptırsınlar. Çünkü görmek çok önemli. Farlarını yakmalarını rica ediyoruz. Kendi görünürlüklerini artırsınlar. Karayolları ekipleri de kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor" dedi.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün başlayan ve şehir merkezi ile karayolunu etkisini alan yoğun kar yağışı üzerine Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde kış lastiği uygulaması yaptı. Terminalden çıkış yapan bütün yolcu otobüslerinin lastiklerini kontrol ettiler. Yapılan denetimde yolcu otobüslerinin kurallara uyduğu ve araçlarına kış lastiği taktığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128