Kar yağışı aralıklarla devam edecek

Bolu'da Salı günü etkili olan kar yağışının ardından, kar kalınlığı, Kartalkaya'da 27, Yedigöller'de 20, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı'nda 10, kent merkezinde de 3 santimetre olarak ölçüldü. Bolu'da...

Kar yağışı aralıklarla devam edecek

Bolu'da Salı günü etkili olan kar yağışının ardından, kar kalınlığı, Kartalkaya'da 27, Yedigöller'de 20, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı'nda 10, kent merkezinde de 3 santimetre olarak ölçüldü. 

Bolu'da Salı günü yoğun bir şekilde etkisini gösteren kar yağışı yerini güneşli bir havaya bırakırken, kar yağışının ardından yapılan ölçümlerde kar kalındığı, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da 27, doğal güzellikleriyle ünlü Abant'ta 10, Yedigöller'de 20 ve Gölcük Tabiat Parkı'nda 10 santimetreye ulaştı. Kent merkezindeki kar kalınlığı 3 santimetre olarak ölçülürken, kar yağışıyla beyaza bürünen tabiat parklarında güzel görüntüler oluştu. Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gün içinde 4 ile 6 derece olması beklenen hava sıcaklıklarının gece saatlerinde düşerek 0 ile eksi 6 derece arasında olmasının beklendiğini bildirdi. Yetkililer, yağışların, Perşembe gününden itibaren hafta sonuna kadar karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde aralıklarla devam edeceğini kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124