Kar yağışını dört gözle bekliyorlar

Kartalkaya'da kış hazırlıkları tamamlandı. Grand Kartal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ergül, “Biz bütün hazırlıklarımızı yaptık. Eğer erken kar yağarsa 15 Kasım'da bile sezonu başlatıp kayak yaptırabiliriz” dedi.

Kar yağışını dört gözle bekliyorlar

Haber; Esra ÖZTÜRK

Ortalama 2000 rakımlı Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan Kartalkaya'da kış hazırlıkları tamamlandı. Turizmciler bu yıl kar yağışını erken beklerken, Grand Kartal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ergül, sezonu açmak için kar yağışı beklediklerini ifade ederek, “Kartalkaya'da kış sezonu bu sene biraz daha erken başlayacak diye düşünüyoruz. Biz bütün hazırlıklarımızı yaptık. Eğer erken kar yağarsa 15 Kasım'da bile sezonu başlatıp kayak yaptırabiliriz. İşimiz tamamen kara bağlı. İnşallah erken gelir biz de erken başlatırız. Son senelerde kar geç geliyor ama bu sene inşallah erken gelir” diye konuştu.

Sezon hazırlıklarının tamamlanmasının ardından 2016 – 2017 kayak sezonunda ağırlayacağı misafir rezervasyonlarını ve kar yağışını beklemeye başlayan otel işletmecileri bu sezonun erken açılmasını beklediklerini belittiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128