Kar yığını tabelaları parçaladı

Bolu’da çatılarda biriken kar yığınları hem vatandaşlara hemde iş yeri sahiplerine zarar vermeye devam ediyor. Dün öğle saatlerinde 2’inci Noterin bulunduğu binanın çatısında biriken kar yığını aniden düşünce tabelalar yerler bir oldu.

Kar yığını tabelaları parçaladı

Haber: Kasım ŞAHİN

İlimizi yaklaşık iki hafta önce etkisi altına alan ve bir hafta süreyle sürekli yağdıktan sonra kar yağışının yerini zaman zaman yağmur ve güneşli havalara bırakmasının ardandan bu seferde çatılarda biriken kar yığınları zarar vermeye başladı.

Hemen hemen her gün çatılardan düşen kar yığınları yüzünden araç sahipleri, iş yeri sahipleri kardan nasibini almaya başladı. Dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren 2’inci Noter’in bulunduğu işyerinin çatısından kütle halinde düşen kar yığını iş hanının birinci katında bulunan tabelaları yerle bir etti.

Kar yığının sert ve ağır bir şekilde düşmesi üzerine demirden tabela paramparça olurken, olay sırasında vatandaşların kaldırımdan geçmemesi büyük bir faciayı önlendi. Ancak, ne var ki bazı vatandaşlar kaldırımın güvenlik şeridiyle kapatılmasına ve parçalanan demir yığını görmesine rağmen hala daha olay yerinden, güvenlik şeridinin altından geçmeye çalışması ise kafalarda soru işareti bıraktı.  Belediye ekipleri de yol kenarlarında oluşan buz kütlelerini temizlemek için yoğun çaba harcadılar.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER