“Kara leke olarak taşıyacaklar”

Türkiye tarihine damgasını vuran 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturmalarının üzerinden 2 yıl geçti. Yerel seçimler öncesinde gerçekleşen bu soruşturmalarla başı oldukça ağrıyan AKP sorgulanır bir parti haline gelmişti. Soruşturmanın 2. yılında CHP Bolu Milletvekili ve aynı zamanda avukat olan Tanju Özcan’dan görüşlerini aldık.

 “Kara leke olarak taşıyacaklar”

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

 Bugün 17 Aralık 2015… Bazı bakan ve akrabalarının yaptığı iddia edilen yolsuzluk ve rüşvet skandallarının soruşturulmaya başlanmasının üzerinden 2 yıl geçti. 17 Aralık operasyonunda adı geçen 3 bakan 25 Aralık'ta kabineden istifa ettiler ve yeni kabine kamuoyuna duyurulmuş ancak soruşturma kapsamında adı geçen ancak istifa etmeyen Egemen Bağış'a ise yeni kabinede görev verilmemişti.

 BAYRAKTAR’IN KONUŞMASI…

 Soruşturma kapsamında isimleri geçen ve istifa eden 3 bakandan Erdoğan Bayraktar’ın açıklamaları AKP’de şok etkisi yaratan başka bir etken olmuştu. İstifa eden bakanlardan Erdoğan Bayraktar "Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Soruşturma dosyasında var olan imar planlarının büyük bölümü Başbakan’ın talimatıyla yapıldı. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inanıyorum" demiş ve daha sonra bir açıklamasında bu sözlerinden dolayı özür dilemişti.

  HESABI MUTLAKA SORULUR

 17-25 Aralık’ın 2’nci yılında konu ile ilgili görüşlerini aldığımız CHP Bolu Milletvekili ve aynı zamanda avukat olan Tanju Özcan; “17-25 Aralık Türkiye tarihinde kara bir leke olarak geçmiştir. Soruşturmalar yandaş yargı tarafından hukuki olarak kapatılmıştır ama insanların vicdanında hala açık bir yara olarak duruyor. Bu kara leke şimdilik yandaş yargı tarafından kapatılmış olsa bile ileride mutlaka tekrar açılacak ve bu olaya karışan herkesten bağımsız yargı hesap soracaktır. Hortumlanan paraların miktarına baktığımızda ne kadar ciddi bir yolsuzluk ve rüşvet ağının kurulduğunu da görebiliyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirtmeyiz. Sosyal demokrat bir parti olarak bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

 AKLANAMAYACAKLAR

 AKP’nin o günleri üzerlerinden kara bir leke olarak taşıyacaklarını belirten Özcan; “hukuki olarak kapattıkları bu yarayı vatandaşların gönlünde kapatamazlar. İnsanların gözünde eskisi gibi temiz bir parti olarak anılmayacaklar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
abbas yolcu
abbas yolcu - 5 yıl Önce

kendi partinizin lekelerini temizleyin sonra yorum yaparsınız

SIRADAKİ HABER

banner128