Kara Murat 3 ay adli kontrol altında

Bolu’da özellikle bürokratlardan ve esnaflardan para toplayıp bu paralarla alkol alan Kara Murat lakaplı Murat Eskioğlu, dün İzzet Baysal Caddesi üzerinde iki genç bayana elle cinsel taciz ettiği gerekçesiyle Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyette ifade vermeyen uyanık Murat, çıkartıldığı mahkeme tarafından 3 ay adli kontrol altında karakola sabah akşam imza verecek. Nitekim, serbest bırakılan baş belası yine vatandaşlardan para alarak alkol almaya ve vatandaşları da rahatsız etmeye devam etti.

 Kara Murat 3 ay adli kontrol altında

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolulu vatandaşların başına bela olan Kara Murat lakaplı Murat Eskioğlu’nun bir sapıklığı eksikti. Bürokratlardan, esnaflardan ve vatandaşlardan topladığı paralarla alkol alıp, aldığı alkolün tesiriyle çevreye zarar veren Eskioğlu, geçtiğim günlerde izzet Baysal Caddesi üzerinde yürüyün iki kadına elle tacizde bulunmuş ve bu suçtan dolayı da tacize uğrayan genç kadınların şikayetçi olması üzerine Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri cinsel tacizci Murat’ı Belediye meydanında yakalayarak gözaltına alınmıştı. Yaptığımız haber üzerine bir bayan daha Murat’ın resmini gazetede görünce o da adliyiye giderek şahıs hakkında şikayette bulundu.

Geçtiğimiz ay kendisi gibi para toplayan ve kendisinden de 20 TL parayı zorla aldığı gerekçesiyle Aydın A’dan şikayetçi olup tutuklanmasına neden olan Murat Eskioğlu, bu sefer baltayı taşa vurdu. Genç kadınlara elle cinsel taciz suçundan gözaltına alınan Eskioğlu’nun Asayiş Şube Müdürlüğünde ifade vermeyerek aklı sıra uyanıklık yaptı. Kendini acındıracak durumda gösteren şahsın bu tür olaylarda uyanık olması herkesi şaşkına çevirdi. Savcılıkta ifade veren Murat daha sonra mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, şahsın 3 ay boyunca adli kontrol altında ikamet ettiği mıntıka karakoluna sabah akşam imza verecek. Murat, serbest kaldıktan sonra eski huyunu sürdürmeye devam etti ve vatandaşlardan topladığı paralarla alkol alıp yine çevreye zarar vermeye de devam etti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128