“Karacasu borçsuz belediye olacak”

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili Termal Kaplıca tesislerinde kahvaltı düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi. Beydili, Karacasu’nun borçsuz belediye haline geleceğini vurgulayarak beldeye yapılacak ve yapılan yatırımlara dair açıklamalarda bulundu.

“Karacasu borçsuz belediye olacak”

Haber: Kasım ŞAHİN - Erol DEĞİRMENCİ

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, bir kahvaltı organizasyonu düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beydili, Karacasu beldesine yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına “Basın ile şu ana kadar hiçbir sıkıntımız olmadı. Belde halkı ile nasıl kaynaştıysak basın ile de öyle kaynaştık. Basın ile kaynaşmak bizi her zaman mutlu ediyor. Basınımız bizim için her zaman önemli bir noktadır. Her zaman kapımız, makamımız sizlere açıktır” ifadelerini kullanarak açıklamalarına başladı.

Karacasu Belediyesi’nin borçsuz belediye olacağını söyleyen Beydili şu şekilde devam etti “Yeni sene ile birlikte Karacasu Belediyesi borçsuz belediye olacak. Biz bu belediyeyi devraldığımız borcu 2 milyonu aşkındı. Geçmiş belediye başkanlarını yargılamak için söylemiyorum ama vergilerin hiç biri doğru düzgün ödenmemiş. Yeni sene ile ve kısa bir zaman içerisin belediyemiz artık borçsuz belediye olacak”

“KARACASU BOLU’NUN AYNASIDIR”

Beydili, Karacasu’ya yapılacak ve yapılan turizm yatırımlarla ilgili olarak “Karacasu’da yeni bir yapılandırma yönünde ilerliyoruz. Turizm çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Yol genişletmeleri, taş, inşaat çalışmaları ile yükseliyor. Karacasu, Bolu’nun aynasıdır. Altındağ inşaatı devam ediyor. Bilindiği üzere Hamamçayırı’nda çalışmalar devam ediyor, hafriyat da bitmek üzere. O bölge atık bir vaziyetteydi. Sayın valimiz, il genel meclis üyelerimiz, bizler ortak bir çalışma yaptık. Bu çalışma Karacasu ve Bolu için güzel oldu. O bölgeye de 5 yıldızlı bir otel olursa eğer eminim zincirleme şekilde bunun devamı gelecektir. Yatırımcılar sürekli geliyor. Yer konusunda birkaç sıkıntı çekiyoruz. Karacasu’ya bir çivi dahi çakmak isteyen kişilere elimizden geldiğince tüm yardımları yapıyoruz” dedi.

“TELEFERİK İLE İLGİLİ HİÇBİR SIKINTI YOK”

Teleferik konusuna da bir açıklık getiren Beydili şu ifadeleri kullandı “Teleferik ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Şu an proje aşamasında çok yakında bitecek. Park ile ilgili bir sıkıntı vardı bunu hallettik. Ufak bir pürüz var bunu da en kısa zamanda çözeceğiz. Teleferik projesi hem Bolu’ya hem Karacasu’ya çok şey katacaktır. Teleferik projesi aynı zamanda bir tetikleyici olup yatırımcıları buraya çekecektir. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile ortak görüşmeler yaparak birlikte ilerliyoruz.”

KARACASU’YA 5 YILDIZLI OTEL GELİYOR

Beydili , Palazoğlu ailesinin Karacasu’ya yaptığı yatırımlarla ilgili olarak da “Palazoğlu ailesi bir kere ziyarete geldi. Şu an konut yapıyor ve teslim aşamasında. Teslim işlemleri yapıldıktan sonra arsayı devredeceğini söyledi. Şu an aklında olan proje ise Karacasu’ya 5 yıldızlı otel yapmak” dedi

Bolulu işadamı Burhan Çelik’in aldığı ve değerlendirmediği arazi hakkında da açıklamalarda bulunan Beydili “Burhan bey bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bu arazi üstünde bir projesi ve yatırımı yok fakat en yakın zamanda onunla görüşeceğiz ve harekete geçmesini sağlayacağız” dedi.

Beydili, MHP’den Ak Parti’ye geçtikten sonra ki gelen eleştirilere ise şu şekilde yanıt verdi “Ak Parti’ye geçmemle ilgili bir eleştiri almadım. Bizim duymadığımız bir şey varsa bilemem. Karacasu’da yeni bir yapılanma var. Bilindiği üzere Belediye Başkanları Toplantısı burada yapıldı. Karacasu’ya yapılan yatırımlarla ilgilide Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, milletvekilleri olsun desteklerini veriyor”

 

“PERSONEL ALMA ŞANSIMIZ YOK”

Beydili, personel sayısı ile ilgili gelen soruya ise rakamlarla açıklayarak “Çalışan kişi sayımız yeterli hatta fazla bile. Normal şartlar altında bir belediyenin çalışan gideri yüzde 40 olmalıdır. Bizim belediyemizde ise bu sayı yüzde 57. Yani şu an personel sayımız yeterli ve hatta artar bile. Belediyemize istesek bile şu an personel alma şansımız yok” dedi.

“GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPACAĞIZ”

Beydili, Karacası Belediyesi’nde bulunan FETÖ Terör Örgütü’ne bağlı olduğu şüphesi taşıya iki kişi için ise “Bize valilikten gelen bilgi doğrultusunda belediyemizde iki kişi bu terör örgütüne dahil şüphesi taşıyordu. Bize gelen bu bilgilendirmenin hemen ardından arkadaşları belediyeden uzaklaştırdık fakat çıkışlarını vermedik. İfadeleri alınıp Valilik Komisyonu’na sevk edildi. Bu aşamadan sonra bize de gerekli bilgilendirme yapılacak. Bizde ona göre hareket edip gerekli işlemleri yapacağız.” İfadelerini kullandı.

“GAZELLE OTEL KARACASU KADAR SU HARCIYOR”

Karacasu su çalışmaları ile ilgili gelen sorularına Beydili şu şekilde cevap verdi “Su çalışmaları ile ilgili gereken çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor ve sularımız bize yetiyor. Sularımız şu ana kadar pahalı değil. Karacasu sularına yapılan toplam zam yüzde 5. Size şöyle bir örnek vereyim Gazelle Otel, Karacasu’nun kullandığı su kadar su harcıyor. Bir 5 yıldızlı otel daha yapılana kadar da gerekli işlemleri yapacağız ve ihtiyaçları karşılayacağız”

“HASTANE İŞİ ASKIYA ALINDI”

Karacasu’ya yapılması beklenen ve yılan hikayesine dönen hastane konusuna da açıklık getiren Beydili “Geçen devrede bu hastane ile ilgili konu netleşmişti. 150 yataklı bir hastane olacaktı. Daha sonrasında ise yer istendi. Onlarda bize 150 yerine 300 yataklı bir hastane için yer istendi. Bizde bunu yapamayacağımızı orasının ormanın yeri olduğunu söyledik. Hastane için istenilen yer 33 dönüm bizim tavsiye ettiğimiz yer ise 52 dönüm. O  zaman ihale aşaması gibi bir şey yoktu tavsiye ettik kabul edilmedi ve nihayetinde hastane işi askıya alındı” sözlerini kullandı.

“SÖZ VERDİK”

Karacasu’da ki Döner Kavşak sorunu için gerekli girişimleri yaptığını fakat olumlu bir cevap almadığını söyleyen Beydili şu sözleri kullandı “Döner kavşak ile ilgili bir sıkıntı yok fakat alan dar olduğu bir ışıklandırma yapıyoruz. Karayolları Müdürlüğü’ne de gereken dilekçeyi yazdık. Bize devredilirse gereken çalışmaları yapacağımız yönünde söz de verdik. Bunun üzerine de kabul edilmedi bize olumlu bir cevapta verilmedi”

SEBEN YOLU YENİLENİYOR

Seben yolunun yenilendiğini söyleyen Beydili, bu yolda gerçekleştirilmesini beklediği diğer bir fikri ise şu sözlerle anlattı “Seben yolunu yenilemek amaçlı gereken çalışmalarda başladı. Çalışmalarımız devam ediyor. Kazıklar çakıldı, emlak vergileri verildi ve gereken işlemler başladı diyebiliriz. Ardından bu yol ile ilgili bir fikir sundum. Bilindiği gibi Karacasu turizm beldesi. Bu yol üzerinden tonajlı arabalar geçsin, küçük arabalar ise Karacasu’dan geçsin. Bu konu hakkında da bir cevap bekliyoruz”

Bu soruların ardından Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili gazetecilere yeni düğün salonu ile birlikte yapılan imar çalışma alanını göstererek açıklamalarda bulundu.

İmar alanında yaptığı açıklamada Beydili “ Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile görüşmeler yaparak destek alıp Karacasu’yu daha güzel bir hale getireceğiz. Milletvekillerimiz ile de görüşmelerimiz var onlarla da ortak çalışmalarımızla Karacasu’yu yeniden dizayn edeceğiz. Görüştüğümüz Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, milletvekilleri Karacasu’ya çok önem veriyor ve gelişmesini istiyor. Öncelik olarak gördüğümüz imar çalışmalarımız var. Bunun dışında ise he ne kadar olumsuz yanıtlar verilse de bir hastane yapılacaksa Karacasu’ya yapılacak” ifadelerini kullandı.

Her şeyden önce zamana ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Beydili şu şekilde devam etti “Her şeyden önce zamana ihtiyacımız var. Karacasu Bolu’nun aynasıdır. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olsun milletvekilleri olsun herkesle ortak çalışmalarımız var. Tüm projeler içinde maliyet hesabı da yapılıyor. Tabi ki herkesin de bildiği üzere Ak Parti teşkilatı belediyeler ve yatırımlar konusunda duyarlı bir parti ve her şekilde bizlere desteklerini gösteriyorlar”

 “HERKESE AÇIK VE UCUZ”

Yeni yapılan düğün salonu hakkında da konuşan Beydili “ Düğün salonu eskiden açık bir haldeydi bu da bizim örf ve adetlerimize uymuyordu. Biz bunu düzelttik. 480 metre kare olan bir kapalı düğün salonu yaptık. Yaz içinde bahçe halinde bir düğün salonu yaptık. Düğün salonlarımız aynı zamanda herkese açık halde. Hafta içinde bile boş kalmıyor ve sürekli doluyor. Toplantılarda burada yapılıyor. Akşam buraları tehlikeli olması nedeni ile kapıyı kapatıyoruz fakat halkın girebilmesi için arka tarafı açık tutuyoruz. İsteyen kişiler gelip burada yemek yiyip çay kahve içebiliyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

bide borçmu olacakti bomboş icraat yok hedef yok başkalarinin fikriyle hareket eden belediye birde borç mu yapacak

SIRADAKİ HABER

banner128