“Karacasu'da kavşak çalışmaları başlıyor“

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Karacasu Beldesini ziyaret etti. Belde halkıyla kısa süre sohbet eden Ercoşkun ziyaret sonrası yaptığı açıklamalarda Karacasu yolu ile de bilgiler verdi. Ercoşkun Karacasu Santral Camii önündeki kavşağın sağlıklı hale geleceğini, havaların ısınması ile çalışmalara başlanacağını söyledi.

“Karacasu'da kavşak çalışmaları başlıyor“
 Ali Ercoşkun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, AK Parti Belde Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Karacasu halkı ile buluştu. Belde ziyaretinde esnafların sıkıntılarını dinleyen Ercoşkun, Santral Camii önündeki kavşağın yanlış yapılmasından dolayı dile getirilen eleştirilere müjdeyle cevap verdi. Ercoşkun, yeni kavşak için ihale yapıldığını ve kazmanın bugün-yarın vurulacağını söyledi.Ercoşkun; “Bolu’nun turizm merkezilerinden bir tanesi Karacasu beldesi. Termal turizm anlamında, doğa turizmi anlamında merkez olabilecek bir yer ve bu konuda adımlarımız var. Karacasu yolu çift taraflı duble olarak Bolu Belediyesinin de katkılarıyla belli noktaya geldi. Fakat daha sonra santral mevkisi olarak bilinen Karacasu’nun girişinde bir kavşak çalışması yapıldı. Açıkçası çok sağlıklı bir çalışma değildi bu. O süreçte farklı etkiler oluştu ve doğru bir çalışma olmadı. Karayolları ile yapmış olduğumuz girişimler neticesinde öncelikle bu kavşağın daha sağlıklı bir hale gelebilmesi için bir proje çalışması ile birlikte, Karayolları tarafından ihalesi de gerçekleştirildi” dedi. Ankara’daki girişimler hakkında bilgiler veren Ercoşkun,” Karayolları 4. Bölge Müdürü’nü geçtiğimiz hafta Bolu’ya getirerek, hep birlikte Bolu’nun bütün ilçelerini tek tek dolaşarak talepleri ve yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Bu sırada Karacasu’daki kavşak da incelemeler yaptık. Havaların açması ile birlikte çalışmalar tüm hızıyla başlayacak. Karaçayır,  Karacasu yolu ve Santral mevkisine kadar tamamını içine alacak şekilde yapılacak çalışma yeni kavşak ile bağlantılı olacak. Özellikle alışveriş için duran vatandaşlar noktasında ciddi bir trafik sıkışıklığı söz konusuydu. Bu çalışma ile Karacasu yolu sağlıklı bir hale gelecek.”şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
senda aksungur
senda aksungur - 8 yıl Önce

kavşakların yapılma kuralları karayollarının talimatnamelerinde zaten vardır hal böyleyken hepsini gözden geçirmek şart olmakta bilhassa d100 de yapılmış olan kavşağı hemen düzenlemek şart.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124