Karacasu'daki araziye Belediye de talip oldu

Bolu Karacasu'da Orman Genel Müdürlüğüne ait 53.36 m2'lik araziye Bolu Belediyesi de talip oldu. Dün akşam gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Şubat ayı meclis toplantısının gündem maddelerinden bir tanesi de Karacasu'da bulunan bu arazinin satın alınması konusu oldu.

Karacasu'daki araziye Belediye de talip oldu

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı 1. bileşimi dün akşam meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantının gündem maddeleri arasında en dikkat çekeni ise Karacasu'da bulunan 53 dönümlük taşınmazsın satın alınması konusunun görüşülmesi oldu.

Bolu kamuoyunun ilk defa gazetemiz aracılığı ile duyduğu 53 dönümlük arazinin ihaleye çıkacağı haberi bomba etkisi yaratmıştı. Pek çok siyasinin arazinin satışından elde edilecek paranın Kütahya'da bir yatırım için kullanılmasına olan tepkisi imza kampanyalarına kadar ilerlemişti.

27 Ocak'ta Ankara'da ihalesi gerçekleştirilen araziyi Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak kazanmış fakat spekülasyonlar durmamıştı. Pek çok ünlü ismin katıldığı ihalenin üzerinden henüz bir kaç gün geçmesine rağmen Bolu kamuoyu ihalenin iptal edildiğini duydu.

Daha önceki belediye meclis toplantısında CHP'li meclis üyesi Erhan Beykoz'un Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a “bu araziyi Bolu Belediyesi olarak alabiliriz” önerisine başkan Yılmaz; “belediyenin böyle bir araziye ihtiyacı yok” demişti. Fakat dün gerçekleştirilen meclis toplantısında bu arazinin satın alınması konusu gündeme getirildi ve plan bütçe ve imar komisyonuna havale edilmesi kararı alındı.

EK OTOBÜS İHALEYE ÇIKIYOR

 Bolu Belediye Meclis toplantısında görüşülen bir diğer gündem maddesi ile toplu taşıma araçlarına ilave araç alınması ile ilgiliydi. Toplu taşıma araçlarının belli saatlerde yetersiz kaldığı yönünde Bolu belediyesine gelen şikayetler üzerine 20 araca kadar yeni araç alınması konusu görüşüldü. Şimdilik 10 aracın alınabileceğini belirten Alaaddin Yılmaz; “Bazı saatlerde özellikle yolcular ayakta gittiği için büyük bir rahatsızlık duyuyorlar. Bu durum şoförlere de yansıyor ve aralarında bir takım tartışmalar olabiliyor. Şimdilik 10 aracın yeteceğini tespit ettik ve alacağımız araçlar şimdiki araçlardan biraz daha büyük olacak” dedi.

 ŞELALE KAFE İHALEYE ÇIKIYOR

 Aktaş mahallesi Köroğlu sokakta bulunan Modern Et Parçalama tesisi, Şelale kafe, et lokantası vb. yerler ihaleye çıkıyor. Daha önce 7 yıllığına ihaleye çıkan ve alıcı bulan yerle ilgili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da “kamuyu zarar uğrattığı” gerekçesiyle yargılanmış ve beraat etmişti.

Sözleşme süresi biten tesis bu kez 10 yıllığına ihale edilecek.

 ESKİ CEZAEVİ SATILIYOR

Belediye başkanlığı tarafından Borazanlar Mahallesinde olan eski cezaevi ihaleye çıkıyor. Başkan Yılmaz, 12 Şubatta eski cezaevinin ihaleye çıkacağını, istedikleri parayı vermeleri halinde buranın satılacağını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 5 yıl Önce

erhan bey'in önerisi gayet mantıklı, bu arazi pek çok şekilde değerlendirilebilir, alınması iyi olur.

SIRADAKİ HABER

banner128