Karacasu’ya dev turizm yatırımı

Karacasu’da atıl vaziyette bulunan boş araziye 20 yıl aradan sonra dev turizm yatırımı gerçekleşiyor.

Karacasu’ya dev turizm yatırımı

Karacasu'da mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve Küçük Kaplıca Tesisleri karşısında bulunan boş arazi için 20 yıldır karşılaşılan bürokratik engeller Bakan Ünal ve Milletvekili Ercoşkun'un ortak girişimiyle ortadan kaldırıldı. Karacasu'da atıl vaziyetteki arazi dev bir turizm yatırımına ev sahipliği yapacak ve bölge termal turizm yanı sıra kongre ve spor turizmine de kapılarını açacak.

Karacasu'da mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve Küçük Kaplıca Tesisleri karşısında bulunan boş arazi, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun arasında bakanlıkta gerçekleşen turizm zirvesi sonunda, nihayet turizme kazandırılıyor.

Yaklaşık 20 yıldır atıl vaziyette bekleyen ve 1990 yılından bugüne yatırım girişimleri defalarca ihalelerin iptal kararlarıyla suya düşen arazi, Bakan Ünal ile Milletvekili Ercoşkun'un ortak girişim ve çalışmaları ile devasa büyüklükte turizm yatırımına ev sahipliği yapacak.  Yatırımla birlikte Karacasu termal turizmin yanı sıra kongre ve spor turizmine de ev sahipliği yapacak.

TURİZMİN TECRÜBELİ MARKASI İHALEYİ KAZANDI AMA...

Milletvekili Ercoşkun, Bolu'nun Turizm Gelişme Bölgesi ilanının ardından turizm yatırımları noktasında gerçekleşen bu somut gelişmenin ayrıntıları hakkında, şöyle konuştu: "Turizm alanındaki en büyük adımlardan birini daha başarıyla gerçekleştirdik. Karacasu'da 20 yıldır İl Özel İdaresi'ne ait arazinin ihale edilmesi söz konusuydu. 1990 yılından sonra ihale girişimleri sonuçsuz kaldı. AK Parti iktidarları döneminde bir kez ihale girişimi oldu; ancak ihale iptalle neticelendi.

2 yıl önce bir ihale daha düzenlendi. Bu ihaleyi Altındağ İnşaat kazandı. Altındağ İnşaat, Büyük Abant Oteli'ni çalıştırıyor. Böyle bir yatırımın gerçekleşmesi için imar planlarının ve otel projesinin onaylanması gerekiyordu. İki yıldır devam eden bu süreci Allah'ın izniyle başarıyla neticelendirdik ve bakanlık imar ve otel projelerini onayladı."

YATIRIMIN ÖNÜNDE 20 YILDIR BULUNAN ENGELLER ORTADAN KALDIRILDI

Ercoşkun, 2 yıl önce gerçekleşen ihale sonrası, projenin bakanlık tarafından onaylanmaması nedeniyle yatırımın hayata geçemediğini belirtti ve bu sorunun çözümü noktasında atılan adımı şöyle aktardı: "Geçtiğimiz haftalarda Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal'ı makamında ziyaret ettim. Bakanımız Sayın Ünal'a görevlerinde başarı dilediğim, görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğim ziyaretimde bu konuyu da dile getirmiştim. Yaklaşık 20 yıldır çözüm oluşturulamayan bu meselenin çözümü için talepte bulundum. Sayın Bakanımıza Bolulular adına kamuoyu huzurunda teşekkür ediyorum. 20 yıldır çözülemeyen sorunu ziyaretimiz sonrası iki haftada neticelendirdiler ve Kültür ve Turizm Bakanlığı 13 Ocak 2016 tarihinde projeyi onayladı."

KARACASU TERMAL TURİZM YANI SIRA KONGRE VE SPOR TURİZMİNE DE KAPILARINI AÇACAK

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Daha önceki beyanatlarımızda da defalarca ifade ettik. Bolu'nun Turizm Gelişme Bölgesi olarak ilan edilmesi 30 yıllık bir rüyaydı ve bu rüyayı gerçekleştirmek, Allah'a şükürler olsun ki, bizlere nasip oldu. Şimdi dünyayı gören gözlerle turizmi dizayn etmek için mesai harcıyoruz. Bu mesailerimizden önemli bir adımını da turizm beldemiz Karacasu oluşturuyor. Turizm hedeflerimize katkı sağlayacak önemli adımlardan birini daha Bakanımız Sayın Mahir İnal'ın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Karacasu termal turizm yanı sıra oluşacak yeni yatırımla, kongre ve spor turizmine ev sahipliği yapacak. Bakanımız Sayın Mahir Ünal'a ve Karacasu Belediye Bakanımız Celal Beydili'ne teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER