Karaçayır Parkı Törenle açıldı

Karaçayır Parkı “Yaza Merhaba” Şöleniyle açıldı

Karaçayır Parkı Törenle açıldı
 Bolu Belediyesi tarafından 75 dönümlük bir alanda hayata geçirilen Karaçayır Parkı “Yaza Merhaba” şöleniyle açıldı. Boluluların yoğun katılımıyla gerçekleşen park açılışında halk dansları, animasyon, illüzyon gösterileri ve konserler yer aldı. Açılışa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Sami Güçlü, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Belediye Başkan Yardımcıları Abdulkadir Key, Emine Davarcıoğlu, Mehmet Zübeyr Serin ve İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Ak Parti İlçe Başkanı Erol Özak, Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel ile çok sayıda vatandaş katıldı.Çocuklar için animasyon gösterileri ile başlayan program, Grup Tunalı konseri ile devam etti. Daha sonra ise BOFEM ve Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sahne alarak değişik yörelere ait oyunlar sergilediler.

“Bolu’yu geleceğe doğru taşımaya çalışıyorum”

Gösterilerin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Programda bir açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Dokuz yılı aşkın süredir emrinizdeyim. Bolu’yu bir noktadan alıp geleceğe doğru taşımaya çalışıyorum. Önce, Atatürk Orman Parkı’nı yaptığımızda sizlerin çok büyük teveccühünü gördük. Orası Bolu’nun kuzeyindeydi.  Güneyinde de bir yer yapılması lazımdı. Bir genç delikanlımız öne çıktı ve bu parkı da ben yapayım dedi, ben de yap dedim. Mehmet Zübeyr Serin, belediyenin diğer birimlerinin de desteği ile büyük bir gayret içerisinde bu parkı hayata geçirdi. Biz de Boluluların hizmetine sunduk. Bir gencimizin belediyeden aldığı destekle önünün açıldığı zaman neler yapabileceğinin göstergesi olan bu parkı bugün açmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Bolu halkının daha refah içerisinde havalanması, gezip, dolaşıp spor yapması için yaptığımız bu parkın içerisinde lunaparkta var. Bu tür muazzam parklar büyükşehirlerde bile ender bulunur.” Dedi

“Büyük kentlerde bile böyle bir park zor bulunur”

Başkan Yılmaz konuşmasının devamında önümüzdeki dönem içerisinde yeni parkların da yapılacağını müjdeleyerek, “Kent Meydan’ı bunlardan bir tanesi. İnşallah hayalini kurduğumuz Köroğlu Parkı’nı da hep beraber açmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşarız. Önemli olan sizlerin hizmetkârı ve sizlere layık olabilmek. Evet, çok sıkıntılı dönemler geçirdiğimizi biliyorum. Ama şu an tünelin ucundaki ışığın görüldüğünü söyleyebilirim. Önümüzdeki dönem içerisinde hep daha iyiye ve güzele doğru birlikte gideceğiz. Zaten Bolu yaşanabilir kentler arasında en güzellerden bir tanesi. Allah bize öyle bir coğrafya bahşetmiş ki dünyada bu coğrafyaya sahip bir başka il daha yok. Ama ilimizin yapısı ile coğrafyamız aynı uygunlukta değil. Bizim görevimizde, sizlerden aldığımız güç ve destekle şehrimizi coğrafyamıza uygun hale getirmek. Yeter ki sizlerin bu coşkulu desteğiniz devam etsin diyor, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Bolu şu anda yaşanabilir en iyi şehirlerarasında”

Belediye Başkanı Yılmaz’ın ardından bir konuşmada Vali Yardımcısı Ömer Eru yaparak, “Bolu yapılan yol genişletme çalışmaları, açılan meydanlar ve parklarıyla ülkemizin en nadide şehirlerinden birisi olma yolunda.  Şu anda Bolu en rahat yaşanabilir onuncu şehir. Ama başkanımın da bir hedefi var Bolu’yu dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasına sokacağım diyor, bende kendisine inanıyorum. Çalışma arkadaşlarıyla kendisinin ortaya koyduğu hedeflerle Bolumuzu daha yaşanabilir bir kent haline getirme yolunda çaba sarf ediyor. İlimiz yaylaları, gölleri ve spor turizmiyle aranan bir şehir.  Ben ilimizi daha ileriye götürme adına çalışmalar yapan yöneticilerimize ve belediye başkanımız ve ekibine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Bolu Belediyesi tarafından yürütülen ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Dansların Dili - Language Of  The Dances” projesi kapsamında İtalya, Bulgaristan, Macaristan ve Romanya’dan ilimize gelen Avrupalı gençler sahne alarak ülkelerine ait dansları sergiledi.İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından yapılan duanın ardından protokol üyeleri parkın açılış kurdelesini keserken havai fişek gösterisi yapıldı. Daha sonra tüm dans grupları sahneye çıkarak bir final gösterisi yaptılar. Sahne performansları ile izleyicilerden büyük alkış alan gösterinin ardından emeği geçen dansçılara, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert tarafından çiçek takdim edildi.Gece, Grup Tunalı ve Taner Doğanöz Konseri ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124