Karadayı neden AKP'den aday adayı olduğunu açıkladı

Bolu da 35 yıldan beri esnaflık yapan 3 çocuk babası olan Karpuzcu Adalet olarak tanınan Adalet Karadayı Gezi eylemlerinde kamu mallarına zarar verildi gerekçesiyle CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusuna bulunarak ve CHP'den istifa ederek Bolu kamuoyunda uzun süre yer almıştı. Karadayı şimdi de AKP'den Bolu Milletvekili aday adayı oluyor. Karadayı neden AKP'den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Karadayı neden AKP'den aday adayı olduğunu açıkladı
Haber: Semih BAYKAL

 Gazetemize gelerek neden AKP'den Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Karadayı; "Ülkesine Kumpas kuran “Ülkesine kumpas kuran, Türk tırlarını durduran, bildiri dağıtan, Dubai'de tatil yapan, ülkesini kötüleyen okumuş cahil savcılara haddini bildirmek için aday oldum. Benim cahilliğim onların okumuşluğundan daha iyi olduğunu düşündüğüm için aday oldum. Küçük esnafa ve özellikle pazarcı esnafa destek olabilmek için meclis kürsüsünden onların sesi olabilmek için aday oldum. Dünya liderine destek olabilmek ve aynı davada yol arkadaşı olabilmek için aday oldum.

 

"KÜÇÜK KIZIMIN AK PARTİYE OLAN SEVGİSİNDEN VE ARKAMDA OLDUĞU İÇİN ADAY OLDUM"

 

İsrail, Ermeni oyununa gelmeyen Cumhurbaşkanımızın, Başbakanınızın yanında olmak için aday oldum. Üç yaşındayken Başbakanımıza Boluspor atkısı takan kızımın Ak Parti’ye olan sevgisi 11 yaşında geldiği şu zamanda da devam ettiği için ve arkamda olduğu için aday oldum. Ak Parti Hükümeti döneminde insanlara insanca davranıldığı için, değer verildiği için aday oldum. Bir esnaf olarak benim ödediğim vergilerle maaşını alan hastanedeki hasta bakıcısından doktoruna kadar, emniyetteki polisinden amirine kadar, belediyedeki zabıtasından başkanına kadar kısaca memurundan amirine kadar, kimse yüzümüze bakmıyor, insan yerine koymuyordu; ama Ak Parti döneminde amiri de memuru da "beyefendi" diyor saygı gösteriyor, bunun için aday oldum.

 

"BERABER YOLA ÇIKTIKLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIM İÇİN ADAY OLDUM"

 

Hakan Şükür gibi, Ertuğrul Günay gibi, İdris Bal gibi, Haluk Özdalga gibi, beraber yola çıktıklarımızı yalnız bırakmayacağım için aday oldum. Filistin'de, Kudüs'te, Irak'ta, Suriye'de bombalar altında ölen çocuklara yardım elini uzatan Ak Parti’nin yanında olabilmek için aday oldum. AK Parti’de kim aday olursa olsun, genel başkanımız kimi aday gösterirse göstersin, onun etrafında kenetleşmek, birlik ve beraberliği sağlamak için aday oldum.

Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanın haksızlıklarına karşı gelerek siz sahildeki çocukları öldürüyorsunuz “one minute” 'diyerek tüm dünyada, mazlumların yanında olduğunu gösteren Cumhurbaşkanına destek olabilmek için aday oldum.

Dünya beşten büyük diyen dünya liderine destek olabilmek için aday oldum.

Mısır’da darbeyle başa, gelenlerin yaptıkları katliamlara göz yummayarak mazlumlara Rabia işareti ile destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olabilmek için aday oldum.

 

"AK PARTİ’NİN DAVASI BENİM DAVAM YOLU BENİM YOLUM OLDUĞU İÇİN ADAY OLDUM"

 

İki kıtayı denizin 60 metre altında birleştiren Marmaray’ı, iller arası hızlı treni hizmete sokan, binlerce kilometre duble yol yapan, dünyanın en büyük havalimanı projesini başlatan, tüm illere üniversite kuran, İstanbul'a 3. boğaz köprüsü projesini hayata geçiren, öğrencilerimize ücretsiz kitap, tablet dağıtan, okullar, yurtlar, hastaneler yapan AK Parti hükümetinin yanında olmak, destek olmak için aday oldum. AK Parti’nin davası benim davam yolu benim yolumdur. Bu kutlu yolun ister başında olayım, isterse sonunda Allah'ın izniyle gelecek güzel günler bizi bekliyor. Bu yolda yürüyen tüm kardeşlerime başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” diye açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaya
kaya - 6 yıl Önce

sayın bolulular bu arkadaş bolulu deyildir bolu icin ugraş verecegini zannetmiyorum

SIRADAKİ HABER

banner128