Karadeniz’in Yeni Prensi Bolu’da

Karadeniz Halk Müziği’nin yeni prensi Selçuk Balcı, 28 Mart tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesinde hayranları ile buluşuyor.   Son yıllarda Abant İzzet Baysal Üniversitesine kazandırılan 1200 kişilik...

Karadeniz’in Yeni Prensi Bolu’da

Karadeniz Halk Müziği’nin yeni prensi Selçuk Balcı, 28 Mart tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesinde hayranları ile buluşuyor.

 

Son yıllarda Abant İzzet Baysal Üniversitesine kazandırılan 1200 kişilik salon ile sosyal etkinliklerin hız kazandığı ilimizde, A.İ.B.Ü. Trabzonsporlular Topluluğu Karadeniz Halk Müziğinin yeni prensi, özellikle ‘Deniz Üstünde Fener’ isimli şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayan Selçuk Balcı’yı Bolu’da hayranları ile buluşturuyor. 28 Mart 2013 Perşembe günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salonda gerçekleşecek olan konser ile ilgili bilgi veren Organizasyon Komitesi Başkanı Serdar Holoğlu, yöresel müziklerin önemine değinerek, “Son zamanlarda pop furyası başını aldı gidiyor ama bizler bize ait olan yöresel müziklere değer veren ve sahip çıkan genç bireyler olarak, bizim gibi genç arkadaşlarımıza da yöresel Anadolu müziğinin güzelliklerini sergilemek adına bu tür konserler düzenliyoruz. Selçuk Balcı’da Karadeniz müziğinde son zamanlarda yükselen değerlerden bir tanesi. Öğrenci arkadaşlarımızı ve Bolulu Karadeniz müzik sevdalılarını konserimize bekliyoruz” dedi. Öğrenciye 20 sivil vatandaşlara 30 TL’den satışa sunulan Selçuk Balcı konser biletlerini A.İ.B.Ü. Aktivite merkezi standı, Nokta Kopyalama ve Bab-ı Alem Kafe’den temin edilebilinecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124