“Karadere Suları 2 yıl sonra çeşmelerde”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karadere Sularının tünel inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dev projenin iki (2) yıl içerisinde tamamlanacağını söyleyen Başkan Yılmaz; “Bolulular, 2 yıl sonra satın alınan damacana su veya Kökez suyu diye tabir ettiğimiz kalitede çeşme suyunu musluklarında görmüş olacaklar” dedi.

“Karadere Suları 2 yıl sonra çeşmelerde”

HABER: Aysun BEYKOZ

Karadere Sularının Bolu'ya aktarılması için yapımına başlanan ve uzunluğu 3 bin 600 metre olacak tünel ile ilgili bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karadere Sularının Bolu'ya getirilmesinin kendileri için çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bolu'yu sularla haşır neşir olan, yemyeşil bir alan diye mütalaa ederiz ama ben belediye başkanı olduğumda kuyu suyu içiyorduk. Arsenikli Çaygökpınar suyu içiyorduk. Şu an Gölköy'deki suyu arıtıp içiyoruz. Kaynak suyu içemiyorduk. Şu an Karadere'den akan kaynak sularının Bolu'da içilmesiyle ilgili bir tünel çalışmasına başladık” diye konuştu.

Bu kapsamda bir tünel kazılması gerektiğini ve bunun için gerekli işlemleri başlattıklarını anlatan Yılmaz, açıklamalarına şöyle devam etti: “Şu an tünelin başlangıcı yapıldı ve çalışmalar devam ediyor. İnşallah bu tünel bittikten sonra Bolu kaynak suyu içecek. Bolulular, 2 yıl sonra satın alınan damacana su veya Kökez suyu diye tabir ettiğimiz çeşme suyunu musluklarında görmüş olacaklar. Bu bizim için müthiş bir heyecan”

Başkan Yılmaz, tünelin yapım çalışmalarının hem Karadere, hem de Bolu tarafından başladığını vurgulayarak, “Şu an dağın her iki tarafından tünel çalışmasına başlandı. Çalışma yapan ekipler dağın ortasında buluşacaklar. Her şey yolunda giderse 2 yıl içinde bu işin biteceği noktasında sözleşmemiz var. İnşallah bu sözleşme şartlarına uyarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER