KARAGÖZ’DEN CENGİZ’E “EY MÜPTEZEL”

Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in, Bolu’daki okulların yılsonu karne etkinliklerinde 10. Yıl Marşı’nın çalınmasını yasaklamasına CHP Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz “Biz sana Milli Eğitim Müdürü olamazsın demedik, Ey Müptezel!” diyerek tepki gösterdi.

KARAGÖZ’DEN CENGİZ’E “EY MÜPTEZEL”

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in, dün Milli Eğitim Müdürlüğü binasında okul müdürleri ile yaptığı bir toplantıda, bundan sonra okullarda yapılacak yılsonu etkinliklerinde ve kendi bulunduğu ortamlarda kesinlikle 10’uncu yıl marşının çalınmayacağı talimatını vermesine CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz sert tepki gösterdi.

“Biz sana Milli Eğitim Müdürü olamazsın demedik, Ey Müptezel!” diyerek başladığı açıklamada Karagöz şunları söyledi; Andımızdan sonra 10’yıl marşı kalmıştı. 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun onuncu yıl kutlamaları için düzenlenen yarışmada seçilen marşın, bundan böyle okullarda yapılacak yılsonu etkinliklerinde okunmamasını, aksini yapanlar hakkında işlem yapacağını okul müdürlerine duyurarak talimat vermiş. Müdür Cengiz, marşın aynı zamanda kendi bulunduğu ortamlarda kesinlikle çalınmaması ve söylenmemesi konusunda uyarıda bulunmuş. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in bu kararı dün Milli Eğitim Müdürlüğü binasında İş Güvenliği konulu toplantıda okul müdürlerine verdiği ve hatta konunun basına sızması halinde de okul müdür ve öğretmenler hakkında işlem yapacağı konusunda da korkuttuğunu basından öğrenmiş bulunduk. Şimdi soruyorum sana Bolu'nun Milli Eğitim Müdürü olmuşsun ama nasıl olmuşsun? Seni Şiddetle, Nefretle kınıyorum! 10. Yıl marşında ki hangi kelime rahatsızlık verdi sana?

 Türk'üz: cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi;

 Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde Türk ileri. bu sözler mi sana rahatsızlık verdi???

 Kendini Milli Eğitim müdürü olarak belirten bu şahısın artık gözümde hiç bir temsil yetkisi olmadığını, Geleceğimizin bu ve bunun gibi insanlara emanet etmeyeceğimizi belirtir hakkında hukuki işlem başlatacağımı kamuoyuyla paylaşırken sözlerime 10. Yıl marşının Şu sözleri ile son vermek istiyorum.

 10 Yılda 15 Milyon Genç Yarattık her yaştan.

 Örnektir milletlere açtığımız yeni iz;

 İmtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz:

 Uyduk görüşte bilgi, gidişte ülküye biz.

 Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz.

 Türk'üz: cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi;

 Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde Türk ileri.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
yildiz
yildiz - 4 yıl Önce

düğmesine aynı anda basılmış oyuncaklar gibi hepiniz aynı şeyi söylüyor ve yapıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner128