“Kararın altında delege seçilememek var”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular bir türlü durulmuyor. Uzun zaman boyunca merkez ilçe delege seçimleriyle boğuşan CHP, tam işler yoluna girdi derken şimdi de eski merkez ilçe başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın ihraç edilmesiyle hareketlendi.

“Kararın altında delege seçilememek var”

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyet Halk Partisi İl Disiplin Kurulu eski merkez ilçe başkanı Hüseyin Yıkılmaz hakkında ihraç kararı verdi. Ahmet Özcan’ın başında bulunduğu il disiplin kurulunda Hüseyin Yıkılmaz için verilen kararın oy birliği ile değil oy çokluğuyla alındığı öğrenildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız eski CHP Merkez İlçe başkanı Hüseyin Yıkılmaz kararı tanımadığını belirterek şunları söyledi; “Şu anki il disiplin kurulu 30 kişinin katıldığı bir kongreyle özellikle üzerinde çalışılarak seçilen bir kuruldur. Benim hakkında ihraç kararı verilen dosya daha önce Yener Bandakçıoğlu’nun il disiplin kurulu başkanı olduğu zaman açılan dosyadır. O günkü il disiplin kurulu dosyada özellikle maddi bir hata yaparak dosyayı Yüksek Disiplin Kurulu’na gönderdiler. Yüksek disiplin kurulu da dosyayı inceledikten sonra maddi hata olduğunu tespit ederek dosyayı bozdu ve tekrar Bolu’ya geri gönderdi. Bu kişiler dosyada herhangi bir düzeltme yapmadan bana verdiler ve ben de bir önceki ifademde neler söylediysem aynı şekilde ekleme yapmadan geri cevap verdim.

Bu süre içinde Bolu’da bir tiyatro sergilendi. Bu 30 kişilik tiyatroda merkez ilçe delegeleri olmadan bir kongre yapıldı ve il başkanı dahil disiplin kurulu özel kulislerde seçilen isimlerden belirlendi. Ahmet Özcan’ın başkanı olduğu il disiplin kurulu bu dosyayı Aralık ayından beri elinde bekletiyor. Eğer merkez ilçe delege seçimlerinde delege seçilebilmiş olsalardı böyle bir karar vermeyecekler ve sulh yoluyla konuyu kapatacaklardı. Ama daha önce de söylediğim gibi partililerin nezdinde bir kıymetleri olmayan bu kişiler delege seçilemedikleri için kötü niyetleriyle toplanıp benim hakkımda ihraç kararı verdiler.

İl disiplin kurulunun verdiği bu kararı kesinlikle tanımıyorum. Nasıl ki o tiyatroyu daha önce tanımadığımı belirttiysem, tiyatroda seçilen il disiplin kurulunun verdiği kararın da benim için bir önemi yok. Verdikleri bu kararın da yüksek disiplin kurulunda benim lehime sonuçlanacağına da yüzde yüz eminim. Ama aksi bir sonuç çıkarsa da haklarımı yargı önünde arayacağım”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 5 yıl Önce

ne yaparsan yap nereye başvurursan vur sonuç değişmeyecek kafanı vur taşlara ettiğin laflara yazdığın yazılara baş vur parti temizleniyor bolu temizleniyor

SIRADAKİ HABER

banner128