KARCA KÖYÜNDE AĞALIK EL DEĞİŞTİRDİ

Güreş sevenlerin merakla beklediği ve yoğun ilgi gösterdiği KARCA KÖYÜ YAYLASI 17. KARAKUCAK GÜREŞLERİ Pazar günü Karca Yaylasında yapıldı.

KARCA KÖYÜNDE AĞALIK EL DEĞİŞTİRDİ

HABER: FARUK ÇİDEM
Yoğun katılımın olduğu bayram etkinliği mevlit-i şerif okutulması ile başladı. Öğle yemeği Karca köyü halkı ve ateş yemeğin katkıları ile verildi. Güreş ağası yaylada bulunan tüm evlere  birer adet karpuz  göndererek  köylülere misafirlerini ağırlama konusunda da yardımcı oldu.

Güreş etkinlikleri saat 14:00 de güreş ağası Abdurrahman  ATEŞ in, ağa çadırından alınıp er meydanına getirilmesi, halkı selamlaması ile başladı. Demokrasi şehitlerimiz Bolulu polisimiz Ozan ÖZEN ve tüm şehitlerimiz  adına yapılan saygı  duruşu ve  istiklal marşının okunmasının ardından, halkımızın birlik ve beraberliğinin bozulmaması için böyle kültürel birleştirici etkinliklerin yapılmasının önemine dair konuşmaları yapıldı.

Güreşlerin güreş federasyonundan gelen resmi hakemlerin yönetiminde gerçekleşmesi, üst seviyede lisanslı güreşçilerin  iştirak etmesi yanında yerel güreşçilerimizin izin belgesi ile katıldığı güreşler yoğun ilgi gördü.

Güreşlerin bir o kadarda heyecanla beklenen anı ağalık artırımı oldu. Daha önce 2011 ve 2013 ağası olan Yusuf BAYRAK   2017 KARCA KÖYÜ KARAKUCAK GÜREŞLERİNİN yeni ağası oldu.  21 bin TL ile yeni ağa olan Yusuf BAYRAK 3 Yıl ağa seçilerek KARCA KÖYÜ  altın kemer ödülünü kazanan ikinci ağa olarak tarihe geçti. 

2017 yılında altın kemerli ağa Yusuf BAYRAK tarafından yapılacak güreşler, Güreş  Federasyonu  web sitesinde  duyurularak Karca köyünün ve Bolunun adını tüm Türkiye'ye  tanıtmaya devam ediyor.

Dernek Başkan yardımcısı M. Arslan 3 yıl ağalık yaparak köyü ile bütünleşen ateş yemek sahibi Abdurrahman ATEŞ’e ve yeni ağalığı alan Yusuf BAYRAĞA emeklerinden ve hizmetlerinden dolayı Karca köyü halkı adına teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER