“Karla mücadelede çözüm önerilerimiz var”

Bu yıl ilimizde çok sert geçen kış mevsiminden dolayı neredeyse her gün medyaya yansıyan kar kazaları haberleriyle ilgili konuya ciddi ilgi gösteren Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan bir basın açıklaması yaparak karla mücadelede çözüm önerilerini dile getirdi.

“Karla mücadelede  çözüm önerilerimiz var”
HABER: FARUK ÇİDEM

İki gün önce Cumhuriyet caddesinde bir binanın çatısından düşen ve 3 aracın ağır hasar görmesine sebep olan yerde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan BBP il başkanı Mahmut Alan;İki gün önce Cumhuriyet Caddesinde 3 tane araç hasar gördü. Üç kişiden birisi de üzerine düşen karlar nedeniyle ölümden döndü. Bunun gibi daha birçok önemli tespitlerimiz var” dedi.

“İTFAİYE’YE YÜKLENMEK DOĞRU DEĞİL”

Bazı vatandaşların karla mücadelede itfaiye çalışanlarına yüklendiğini belirten Mahmut Alan “Vatandaşlarımız ise itfaiyeye yüklenerek onların her yere yetişebileceğini düşünüyor. Maalesef burada itfaiyecileri değil sistemi eleştirmek lazım. 80 bin gibi merkez nüfusu olan bir ilde tek vardiyada 18 kişi itfaiye biriminde görev yapıyor. Bunlardan 9 kişi eğer kaza varsa kazalara gidiyor. Diğerleri de çatılarda biriken karlarla mücadele ediyor. Soruyorum, bu arkadaşlar Bolu’da binlerce evden hangisine yetişsin? Bu 18 arkadaşın işi hiç kolay değil” şeklinde konustu

“TAŞERON İŞÇİ ÇÖZÜM OLABİLİR”

Bu sorunun çözümüyle ilgili çözüm önerileri olduğunu belirten Alan şunları söyledi; “Bizim her zaman olduğu gibi çözüm önerilerimiz var. Sert geçen kış koşullarında itfaiye birimine taşeron işçi alınabilir. Diğer yerlere bir sürü işçi alınıyor. Birçok taşeron işçi maaşını bile alıyor ama işini yapmıyor. Bence kışın zor koşullarda geçtiği ilimizde itfaiye görevlilerine yardımcı olmak için taşeron işçi alınabilir. Lütfen itfaiyeye yüklenmeyelim. Arkadaşlar gece saatlerine kadar çalışıyorlar ben de gece saatlerine kadar onlarla birlikte olduğum zamanlar oldu. Çalışmaktan bitap düşmüşler. Mantıklı olmak lazım. Binlerce eve 18 itfaiye çalışanı yetişemez. Bu gibi yerlerin özellikle kışın taşeron işçilerle desteklenmesini istiyorum.”

“VATANDAŞLAR DA GÖREVLERİNİ BİLMELİ”

Karla mücadelede sadece itfaiye görevlilerine değil normal vatandaşlara da görev düştüğünü söyleyen Alan “Herkesin bu kış şartlarında sorumluluğunu bilip kapısının önünü temizlemesi gerekiyor. Bunu yaparlarsa sorun kalmayacaktır. Vatandaş umursamazsa itfaiye tek başına nereye yetişecek? Her şeyi devletten bekliyoruz. Ben kaza olan yerde daha önce temizlik bile yapmıştım. Apartman yöneticileri komşularından yardım alarak kendileri de müdahale edebilirler ama tabi bunu yaparken de iş güvenliğini alarak yapmaları gerekiyor” dedi.

Son olarak otopark konusuna da değinerek basın açıklamasını sonlandıran BBP il başkanı Mahmut Alan; “Bir diğer konu da otoparklardır. Yol kenarında park halindeki araçlardan paraları alınıyor. Buradaki ücretler alındıktan sonra araba için ne kadar sorumluluk alıyorlar araştırmak lazım. Burada da otopark firmalarına görev düşüyor. Görevli arkadaş uyarabilirdi. “Kar var aracı buraya çekmeyin” diyebilirlerdi. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyit ahmet bayram
seyit ahmet bayram - 6 yıl Önce

zihniyet aynı arkadaş taşeron işçi çözümmüş her taraf taşeron nerde hani çözüm hangi dünyada yaşıyo bu arkadaş yaww

SIRADAKİ HABER

banner128