Karnındaki bebeğiyle şehit düştü

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan 31 yaşındaki polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın Bolu’da ki baba evine ateş düştü. Kalmış’ın daha önce Cumhurbaşkanlığı döneminde Abdullah Gül’ün korumalığını yaptığı öğrenildi.

Karnındaki bebeğiyle şehit düştü

HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Dün sabah saatlerinde Mardin’in Midyat ilçesi Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırıda bayan polisler Nefize Özsoy ve Şerife Özden Kalmış şehit oldu, 2 vatandaş da yaşamını yitirdi.

Beşkavaklar Mahallesi Bolnak Sitesinde oturan şehit bayan polis memurunun babası İbrahim Sütçü’ye acı haberi Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya verdi.

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde yakın korumalık görevini de yaptığı öğrenilen Şerife Özden Kalmış’ın yakın zamanda annesini de kaybettiği öğrenildi. Kızın şehit haberini alan baba İbrahim Sütçü sinir krizi geçirirken, ailenin oturduğu evinin balkonuna büyük bir bayrak asıldı. Şehit bayan polis memurunun 6 aylık hamile olduğu öğrenildi.

2 YILLIK EVLİYDİ

2 yıl önce yine bir polis memuru ile dünya evine giren 8 yıllık bayan polis memurunun Bolu’da oturan babasının evine ateş düştü. Kardeşinin şehit haberini alan İsmail Sütçü; “ Artık bu terör lanetine  bir son vermek lazım. Her gün bir ocak sönüyor. Artık bıktık. Kardeşim Allah’ın en yüksek mertebelerinden biri olan şehitlik mertebesine erişti. Allah’ın takdiri” dedi.”

VALİ BARUŞ ŞEHİT EVİNE GELDİ

Şehit ailesinin evine gelen Bolu Valisi Aydın Baruş; “Şerife Özden kardeşimiz Mardin Midyat ilçesinde kalleş bombalı saldırı sonucu şehit oldu. Naşı baba toprağı olan Kastamonu Araç ilçesinde defnedilecek. Allah mekanını cennet etsin. Şehitlerimizin fedakarlığı sayesinde inşallah bu terör belasını aşacağız. Ben geride kalan tüm yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

KASTAMONU’DA DEFNEDİLECEK

 Bombalı saldırıda şehit düşen Şerife Özden Kalmış bugün Mardin’de yapılacak olan törenin ardından Kastamonu’nun Araç ilçesinde defnedilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128