Karpalas Cıty Hotel görkemli törenle açıldı

Bolu’nun tanınmış iş adamlarından Yaman Elektrik A.ş.Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman tarafından yaptırılan Karpalas City Hotel & Spa düzenlenen görkemli törenle açıldı.

Haber: Semih Baykal

Bolu merkezde bulunan ilk spa otel olma özelliğini taşıyan Karpalas City Hotel &Spa, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Kazım Karsu, kamu kurum ve kuruluş başkanları, turizm acenteleri, iş adamları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açıldı. Açılış töreni ilk olarak Söğüt mehteran ekibinin gösterileri ile başladı.

“OĞLUM TURİZM SEKTÖRÜNE GİRMEMİZE VESİLE OLDU”

Mehteran takımının gösterilerinin ardından otelin sahibi Yaman Elektrik A.ş.Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman açılış konuşmasını yaparak şunları söyledi; “ 2016 yılında başlayıp 16 ay gibi kısa sürede bitirerek Bolu’nun hizmetine sunduğumuz otelimizin açılışında bizleri onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bolu’nun öz evladı olarak elektrik sektörüne ilaveten, oğlum Emrah’ın turizmde otelcilik işletmeciliği okuması ailemizin turizm sektörüne girmesine vesile olmuştur. Bolu’da kazanıp Bolu’da hizmet etmek için böyle bir sektör de bizde varız diyerek otelimizi yaptık.  Otelin proje aşamasından itibaren mimarlarımız İbrahim Aksoy, İnşaat Mühendisimiz Haluk İnceler, Harita Mühendisimiz Kazım Konak, Köroğlu Yapı Denetim Firması sahibi Hüseyin Özsoy bey’e, özellikle şu an Yurt Dışında olduğu için aramızda bulunamayan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz Bey’e ve değerli Belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Otelimizin yapımında ve hizmetinde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Bakan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve otelin yapım aşamasında alın teri ekiplerimize şükranlarımı sunuyorum. Biz Bolu’da doğduk yaşadık, kazandık ve Bolu’nun turizm alanında Marka bir şehir olabilmesi adına elimizi taşın altına koyduk. Yatırımlarımızın devam sürecinde iki seçim ve bir kalkışma yaşandı. Ama bizler hiçbir zaman yılmadık ve hedefe varmak için daha fazla gayret gösterdik ve sonunda mutlu sona ulaştık. Bolu’da bu yatırımların devam etmesini istiyorsak, ilimiz turizm merkezi olacaksa daha fazla yatırım yapılabilmesi için siyasilerimizden Bolu’nun kalkınmada öncelikli iller arasına alınabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Sayın Bakan Yardımcımıza, Milletvekillerimize ve il yöneticilerimize çok iş düşmektedir” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ TURİZM KENTİ OLMAK”

Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya ise konuşmasında şunları ifade etti; “Bolu iki metropolün arasında yıllarca turizm kenti olacak dediğimiz bir şehir. Hedefimiz turizm kenti olmak. Göreve geldiğimizden beri bizde Bolu Belediyesi olarak bu konuda planlamalarımızı ve yatırımlarımızı yapıyoruz. Tabi Belediyenin veya Devletin yaptığı yatırımlar değil, yatırımcıların bu konulara destek vermesi gerekiyor. Bu anlamda önemli bir otelin açılışında hep beraberiz. Ben bu oteli Bolu’ya kazandıran yatırımcımıza teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

“ÇOK AMAÇLI OTELLERLE İHTİYACIMIZ VAR”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu’da çok amaçlı otellere ihtiyaç duyulduğunu belirterek; “ Ben Bolu’da otel ihtiyacı olduğunu hep söylüyorum. Çok amaçlı otellerle ihtiyacımız var. Burada bunun bir örneğini görüyoruz. Gerçekten burada bulmaktan mutluyum. Tabi bunlar pahalı yatırımlar. Bolu’nun turizm mi yoksa sanayi kenti mi olsun buna bir türlü karar vermedik. Bu tartışmalar ben çocukluğumdan beri sürüyor. Biz artık orta yaşlara geldik ama hala bu tartışmalar devam ediyor. Hala turizm konusunda ve sanayi konusunda ciddi teşvikler alabilen bir il haline gelemedik. Burada iktidar partimizin değerli Milletvekili de var. Ben her açılışta bir müjde vermesini bekliyorum. İnşallah bu açılışa nasip olur. Gerçekten şu otel turizm konusunda teşvik alan bir ilde yapılmış olsaydı, maliyetinin bir kısmı oteli yapanın üstünden kalkacaktır ve Devlet çok ciddi bir şekilde katkı sağlamış olacaktı. Ama işte Bolu’da yapılan yatırımlar bu teşviklerden faydalanamıyor. Bu konu da iş adamlarına da bir eleştirimiz var. Teşvik aldığı konuda gereğini yapıyorlar mı? Biz Bolu olarak altı buçuk yıl liman ve gemicilik konusunda teşvik aldık. Ama bir iş adamımız çıkıp bir tek gemi yapmadı” dedi.

“16 BAŞLIKTA MÜTHİŞ BİR POTANSİYELİMİZ VAR”

Son olarak konuşmalarını yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Bu tür açılışlarda çok da siyasi konulara girilmez. Ancak Tanju Bey bu konuyu açtı ve ben de ister istemez cevap vermek zorundayım. Gerçekten deniz turizmi dışında akla gelebilecek bütün kalemlerde müthiş bir potansiyele sahibiz. Doğal güzellikler, coğrafi konum, termal turizm, kış turizmi, spor, sağlık, konferanslar, Ankara- İstanbul’u buluşturacak noktalar, inanç turizmi gibi yani alt alta koyduğumuz zaman 16 başlıkta müthiş bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli harekete geçirmek içinde çok ciddi bir alt yapı yatırımlarına ihtiyacımız var idi. Bu bağlamda ilçe bağlantı yollarının tamamlandı. Aslında Bolu’yu merkeze aldığınız zaman bir gün Göynüğe, Yedigöllere, Seben’e, Yeniçağa, Kıbrıscık’a, Mudurnu’ya veya dörtdivan’a, Gerede’ye, Düzce’ye gitmek mümkün. Turizm de baktığınız zaman en yüksek gelir getiren kalem kış turizmidir. Dolayısıyla turizm de daha fazla geliri ancak fazla konaklatarak mümkün. Bunun için de alt yapıyı tamamlamamız önemliydi. Tüm ilçe yollarımızın çalışmaları sene sona kadar bitecek. Ama bunları yaparken de yatırımcıların önünü açmamız lazım. Bu mana da Bolu olarak hep beraber gerçekleştirdiğimiz önemli bir başarı var. Sadece iktidar partisi olarak bizler değil, Bolu’da yaşayan, önce Bolu diyen herkesin destek verdiği Turizm gelişim bölgesi ilanıdır. Yıllarca sözü edilen bu konu aslında geçtiğimiz dönemde Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edildi. Ama burada Mimarlar odası, bir şeyler yapmanın yanında yaptırmamanın da derdin olduğu için bu konuyu mahkemeye verdi. Şu anda bakanlar kurulu kararının mahkeme süreci devam ediyor. Bu proje hayata geçseydi, Mustafa ve Tanju Beyin de ifade ettiği gibi o teşviklerden en üst bölge olan 6’ncı bölge teşviklerinden faydalanılmış olacaktı” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından otel okunan dualarla hizmete açıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu
Bolulu - 5 yıl Önce

protokol müdür kyk'cı çilkara olmasa şaşardım!

SIRADAKİ HABER