Karsu açtı ağzını yumdu gözünü “Tanju Özcan’ın hayır arkadaş sen burada oturamazsın demesi gerekirdi”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, 25 Nisan 2016 tarihli Bolu Olay Gazetesinin birinci sayfasında yer alan ve “Yorum Sizin!” başlıklı fotoğraf hakkında açtı ağzını yumdu gözünü. CHP İl Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilen ve eski CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın, İlkay Gürkan’ın, 7 Mayıs tarihinde yapılacak olan CHP Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklamasına katılıp, CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın yanına Merkez ilçe başkanı gibi oturması ile ilgili fotoğrafı değerlendiren CHP İl Başkanı Kazım Karsu; “Tanju Özcan’ın hayır arkadaş sen burada oturamazsın demesi gerekirdi” dedi.

Karsu açtı ağzını yumdu gözünü “Tanju Özcan’ın hayır arkadaş sen burada oturamazsın demesi gerekirdi”

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Bolu Olay Gazetesi olarak “Yorum Sizden” başlıklı fotoğraf hem CHP’liler hem de Bolu halkı tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Yayınladığımız fotoğraf hakkında gazetemizin mailine gelen çok sayıda ki yorumu hakaret gerekçesiyle yayınlamazken, konunun muhatabı olan CHP İl Başkanı Kazım Karsu’ya sorduk ve şok cevaplar aldık. İl Başkanı Karsu; “Bu arkadaş tabi siz kim oluyorsunuz demek ister gibi davranıyor. Benim dayandığım bir nokta var. Bu delege seçiminde istediğimi aldım. Bundan sonra istediğimi yaparım. Parti kime ceza verirse versin, ne yaparsa yapsın ben bunu hallederim. İlçe Başkanı kim olursa olsun. Asıl ilçe başkanı geridedir, demek istiyor. Yani bana öyle geliyor. Şimdi bu resme bakınca zaten çok şeyi anlatıyor. Siyaset dilen de her doğru her yerde söylenmez. Ama ben ona uymam. Partim için doğru olanları söylemek mecburiyetim var. Ben bugün varım, yarın yokum. Esas bu masada oturduğu zamanki konuşmaları önemlidir. Bu masaya oturmadan ne konuşursanız konuşun yanlış bir şey yapıyorsanız abestir. Büyük olan partidir. Bizde partinin kanatlarıyız. Biz partinin ufak tefek yöneticileriyiz. Bizden sonra birileri gelecek. Bizden öncede birileri vardı. Onlara saygı duymak lazım ve gelecektekilerde yol açmak lazımdır. Partiye zarar verecek hareketlerden kaçınmak lazımdır” diye konuştu.

TANJU ÖZCAN’IN BU ŞAHSI YANINA ALIP OTURTMASI MANİDARDIR

CHP İl Başkanı Kazım Karsu açıklamasını şöyle sürdürdü; Bu tablonun içerisindekileri vatandaşlarımızın daha iyi takdir edeceklerini düşünüyorum. Benim düşüncem siyaset bir bütündür. Bu bütünün içinde önemli olan ayrıntılardır. Şimdi Sayın Milletvekilinin partiden ceza almış bir ilçe başkanını sağına alarak ilçe makamında partinin önemli toplantılarında yanına alarak oturtması bence manidardır. Benim öteden beri söylediğim bir söz vardı. Tanju bey söyleyemediğini bu arkadaş vasıtasıyla söylettiriyor diye öteden beri söylediğim bir şey var. Tanju beyin bunu anlatması, izah etmesi lazım. Bu böyle değil, aslında böyledir demesi lazım. Şimdi partiden ceza almış geçmişteki bir ilçe başkanının Milletvekili ile yan yana kol kola ilçe başkanını da aşarak, onun üstünde bir ilçe başkanı gibi yani ben söylerim siz anlatın gibi.

BU ARKADAŞIN BİR SÜRÜ CEZASI VAR

Şimdi Tanju Özcan’ın hayır arkadaş sen burada oturamazsın demesi gerekirdi. Şimdi bu arkadaşımız sadece partiden ceza almadı. Adliyede bir sürü cezaları da var. Şimdi siyaset adabı muaşerete, onun kurallarına, insanlığa, partiye uygun yapılması lazımdır. Şimdi ben kendi gücümle il başkanı olmuş değilim. Partinin gücüyle il başkanı oldum. Tanju beyle hiçbir şekilde kişisel, şahsi bir sürtüşmemiz yok. İnsanlık münasebetimiz gayet iyidir. Ama siyasi konulara, Cumhuriyet Halk Partisinin menfaatlerine gelince ayrışıyoruz. Nenen ayrışıyoruz; Çünkü ben yanlış yapılınca ben yanlışları söylüyorum ve söylemek mecburiyetindeyim. Çünkü önce partinin şemsiyesinin yelpazelerinin açılması lazımdır. Her görüşten insanında o şemsiyenin altında kendine yer bulması lazımdır. Ama bu öyle yapmıyor. Arkadaşlar kendi şemsiyelerini açıyorlar. Kendi şemsiyeleri altında yalnız kendine benzeyen insanların sığdığını zannediyorlar. Onların dışındaki ve partinin menfaati için çalışan insanlar o şemsiyeye sığmıyor. Uçak tek kanatla uçmaz. Muhakkak hava kalması için diğer kanadının da çalışması lazım. Yalnız kendimizin kanatları, istekleri, ideolojileri ve kendimizin bakış açısı yetmiyor. O zaman partiye önem vermemiz lazım, partinin gerçeklerine, tüzüğüne, yönetmeliğine, adabı muaşeretine, öteden beri gelen alışıla gelmiş usullere uymak lazım. Ben şu kadar oy aldım, bu kadar oy aldım, ben burayı istediğim gibi denetlerim, istediğim gibi dizayn ederim fikri yanlıştır.

TANJU ÖZCAN’IN YENİ PARTİ KURMASI GEREKİR

Tanju arkadaşımız ben istersem her şey olur diyor.  Gazetelere verdiği demeçlerde sürekli partinin yüzde 87’si beni destekledi diyor. Yüzde 87’si demesi yanlıştır. Çünkü yüzde 87’i müthiş bir orandır. Bir kişi istese bu oranla parti kurar. Öyle bir güçlü insan varsa, Türkiye’de yeni bir parti kurup, bu yola devam etmesi lazım. Eğer yapmıyorsa bu oran yanlıştır. Yüzde 87 gibi bir oran Dünya’nın hiçbir yerinde bir iktidara dayanamaz. Şimdi bile Tayyip Erdoğan yüzde 51 diyor. Biz yüzde 87 diyen bir arkadaşımızla karşı karşıyayız. Şimdi benim burada susmak mecburiyetim var. Geçen Ak Parti’nin il başkanı ile bir yerde karşılaştık. Aynı bu konu geçti. Bende dedim ki, Gerede’de bir olumsuzlu var. O da niye dedi. Ben de bir yöreden yüzde 92 oy alıyorsanız, orada bir yanlış var, bunu iyi idrak etmemiz lazım dedim. O da bana haklısın dedi.

BEN PARTİMİ BIRAKMAM

Benim aday olup olmamam önemli değil. Önemli olan partinin ilkelerinin devam etmesidir. Ben partiyi bırakmam. Parti bana dedemden, babamdan mirastır. Ben 7 Haziran seçimlerinden sonra Tanju Bey’e de söyledim. Bana il başkanlığını bırakacak mısın? Öyle duydum dedi. Bende parti il başkanlığı bırakırım yada bırakacağım demem, ama bırakırsam da iyi birisine bırakmak isterim dedim. O da o zaman beni desteklemişti.  Şimdi elimde Cumhuriyet Halk Partisinin yönetmeliği, tüzüğü var. O ne diyorsa harfiyen uyarım. Demokrasinin kurallarına, kurumlarına itaat eder ve aynen kabul ederim. Delegeler derki; biz çoğunluğu bulduk,  yeni bir seçim istiyoruz. O zaman tüzüğe uygun imza toplarlar, 15 gün içerisinde tüzüğün gereğini yaparlarsa o zaman boynumuz kıldan incedir. Ben bunu yapmam demem. Son saniyeye kadarda partimin başında teslim edinceye kadar beklerim. Öyle kaçmak gibi bir şeyimde yok. Benim beklentim de yok. Benim hedefim şu; ben ne kazandıysam, ne edindiysem, beni bugüne kdar getiren bu Cumhuriyettir. Bu ülkenin bayrağı, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi, Yüce Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef koyduğu ilkeler benim hedeflerimdir. Ben istedim ki ülkeme, Bolumuza faydalı olayım ve hizmet edeyim istedim. Olup olmadığım noktasında ise takdir Bolu halkınındır. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 5 yıl Önce

hüseyin yıkılmaz kendini düşürdüğün durumlara bakarmısın. batıyorsun iyice. senin akademik bilgine, sol ideolojine, okuduğun kitaplara, girdiğin eylemlere, ödediğin bedellere, ödeyeceğin bedellere yakışmıyor. karşına almadığın hiç kimse kalmadı soldan da sağdan da dostundan da düşmanında. bolu gibi küçük bir şehirde yaşıyoruz caddeye çıktığımız zaman en az 5 kişiyle selamlaşıyoruz. vekil kendi derdinde 2009 da sana yaptığını bu sefer kendi karışmadan yaptırdı ve emin ol ki bu işten en büyük zevk alan kendisi. sana naci̇zane tavsi̇ye ti̇careti̇ne bak i̇şi̇ne bak çocuklarinin geleceği̇ne bak. düşeni̇n dostu olmaz. genel merkezden dosyan dönse ne olacak bu saatten sonra veki̇lde olmazsin başkanda olamazsin. komi̇k duruma düşürme kendi̇ni̇. bu mücadele onur mücadelesi̇ deği̇l kesi̇nli̇kle. bi̇r dost :)

SIRADAKİ HABER

banner128