Karsu, Başbakanı istifaya davet etti

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı. Karsu; “Yaşanan olay, dünya tarihinin en ağır terör saldırılarından birisidir. İstanbul Valiliğinin açıklamasına göre ölü sayısı 41, yaralı sayısı ise 239’tur. Atatürk Havalimanında meydana gelen İslamcı terör dalgası AKP hükümetinin Neo-Osmanlıcı dış politikasının nasıl çöktünü bir kez göstermiştir. Arap kralı öldüğünde 3 günlük yas ilan edenlerin böyle bir olay karşısında yarım günlük yas ilan etmeleri ise düşündürücüdür” dedi.

Karsu, Başbakanı istifaya davet etti
 Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu tüm ülkeyi yasa boğan terör saldırısı ile ilgili olarak dikkat çekici tespitler yaptı. Karsu; “Avrupa’nın en işlek 3.havalimanı olan Atatürk Hava Limanına yapılan terör saldırısı AKP hükümetinin ülke yönetimindeki beceriksizliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Başbakan’ın yaptığı açıklamada dünyanın “IŞID” diye bildiği terör örgütünü sırf içinde “İslam” kelimesi geçiyor diye “ DAİŞ”  şeklinde telaffuz etmesi ve herhangi bir güvenlik zafiyetinin olmadığını açıklaması başlı başına bir trajedidir. AKP hükümetinin Cumhuriyetin geleneksel dış politikasını terk ederek “ Ümmetçi, Neo-Osmanlıcı ve Saldırgan “ bir tutum sergilemesinin faturasının bedelini gün geçtikçe daha fazla ödüyoruz. Dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun “ Akademik Fantezileri”  güzel ülkemizi yangın yerine çevirmiş ve terör gündelik yaşamımızın değişmez bir parçası haline gelmiştir. AKP’li milletvekili ve yöneticilerinin yaptıkları açıklamada sanki ülke yönetiminde değilmiş gibi hiçbir sorumluluğu üstlenmemeleri dikkat çekicidir. “ dedi.

“Ortadoğu ülkesi olmak isteyenlerin sonu budur”

Karsu sözlerine şu şekilde devam etti;  “10.Yıl Marşı ve Laik Değerlerle sıkıntıları olanlar şimdi kalkmış birlik-beraberlik çağrısı yapıyorlar. Bu ülkenin fabrika ayarları ile oynayarak çağdaş bir batı ülkesi olmak yerine Ortadoğu ülkesi olmayı seçenlerin sonu barış, demokrasi ya da insanlığın ortak değerlerinden geçmez. Yüzyıllardır yaşandığı gibi kan, gözyaşı ve vahşetten geçer. Birazcık Ortadoğu tarihi okuyanlar Arap Coğrafyasının nasıl bataklık olduğunu çok rahat görebilirler. AKP hükümetleri,  son yıllarda ortaya koyduğu uygulamalarla ülkemizin dış dünyadaki itibarını yerle bir etmiştir. AKP hükümetleri cennet ülkemizi, cihatçı teröristlere destek veren, içki yasaklarının hâkim olduğu, insanların sosyal ve kişisel yaşantısına bizzat devlet başkanı tarafından karışıldığı 3.sınıf bir Ortadoğu ülkesi haline getirmeye başarmıştır.”

 

“Bu ülkeyi yönetenler ‘onurlu’ olduklarını göstermeliler”

Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bir Arap kralı öldüğünde 3 günlük yas ilan edenler şimdi bir günlük yas ilan ederek bu işten sıyrılacaklarını düşünüyorlarsa vay ülkemizin haline. Bu hükümet bir an önce istifa etmeli ve güvenlik güçleri tarafından İŞİD ve Cihatçı yapılanmaların üstüne kararlılıklarla gidilmelidir. Son yaşanan terör saldırısı bu konuda güvenlik güçlerinin ne kadar büyük bir zaaf içerisinde olduklarını göstermektedir. Yaşananlar, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır.  Son olarak hain terör saldırısında yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128